Tavasztól őszig az árokpartokon, a mezőgazdasági földeken, az elhanyagolt kertekben milliónyi gyomnövény borul virágba és kezdi ontani pollenjeit. Sokan érzékenyen reagálnak, ha ezekkel érintkeznek. Ez a szénanátha vagy más néven allergiás rhinitisz. Sokféle pollen kiválthatja, például a mogyoró, a nyárfa, a parlagfű vagy a vadkender is. Tünetei orrdugulás, szemviszketés, tüsszögés végeláthatatlanul.   

Az emberi test a kórokozók és külső ágensek ellen védelemmel rendelkezik, melyet immunrendszernek nevezünk. Feladata a szervezetbe került ártalmas anyagok semlegesítése. Amint egy „ellenséges” anyagot észlel, a védekező rendszer „riadót fúj” és megkezdi a betolakodó megsemmisítését vagy legalábbis inaktiválását. Akinél ez a védelmi rendszer hibásan működik és az allergénre a szükségesnél erőteljesebb védekezéssel reagál a teste, az „allergiás”. Kellemetlen tüneteket sorát tapasztalhatja meg, mint tüsszögés, köhögés, orrfolyás, torokviszketés, könnyezés. A nyálkahártya sápadt, duzzadt. Súlyosabb esetekben előfordulhat álmatlanság is, hiszen a tüsszögés, a köhögés és a viszketés teljesen ellehetetleníti az éjszakai pihenést.

A szénanátha tehát a szervezet védekező rendszerének túlműködése, melyet egyes anyagokkal való érintkezés vált ki. A szénanáthára való hajlam öröklődik. Genetikai állománytól függően más és más allergén válthatja ki a szénanáthát. Ez lehet növényi pollen, állati szőr, atka, penész és gombaspórák vagy akár a házipor is.

A szénanátha diagnózis felállítása bőr próba(Prick-teszt) és fül-orr-gégészeti vizsgálat alapján történik.

A szénanátha típusai:

  • szezonális (a tünetek egy hónapnál rövidebb ideig állnak fenn)
  • perzisztáló (a tünetek egy hónapnál hosszabb ideig állnak fenn)

A szénanátha kezelése

Szerencsére vannak kifejezetten a szénanátha kezelésére szolgáló, tabletta vagy spray formában kapható gyógyszerek, az úgynevezett antihisztaminok. Ahelyett azonban, hogy segítenének a szervezetnek eltávolítani az allergéneket, az immunrendszer támadásra adott válaszát szabályozzák. Sajnos nem hivatottak arra, hogy megtanítsák a szervezetet az allergének helyes kezelésére. Tehát, amint a beteg abbahagyja az antihisztamin szedését, a szénanátha újra fellángol. A szénanátha megszüntetésének egyetlen módja, ha visszaállítjuk a szervezet allergénekkel szembeni védekezőképességét.

Ilyen kezelési mód a sóterápia. Egyszerre csökkenti a tünetek erősségét és növeli a szervezet allergénekkel szembeni ellenállóképességét.

A sóterápia

Készítettem egy filmet a sóterápia alkalmazásáról. Nyomd meg a lejátszás gombot és nézd meg most!

A sóterápia olyan kezelési módszer, amely sórészecskéket használ alapanyagként. A kezelés célja, hogy a mikroszkopikus sórészecskéket belélegezd.

Ezek a sókristályok a légutakat borító nyálkahártya felszínén tapadnak meg. Segítik a légutak tisztítását, semlegesítik az allergéneket, elpusztítják a kórokozókat. Csökkennek a tünetek. A kezelést még a tünetmentes időszakban kezdd el, így megelőzheted, hogy kialakuljanak a panaszok, de mindenképpen enyhébbek lesznek a szokásosnál. Megelőző sóterápia alkalmazásával csökkennek vagy teljesen elmaradnak allergiás rohamok.

A sóterápia védelmet képez az allergénekkel szemben. Minél hosszabban tartózkodsz a sópárában dús levegőn, annál erősebb a hatása. Ha jártál már tengerparton, akkor észrevehetted, hogy a sós levegőn az itthon még „tomboló” tüneteid rövid idő alatt megszelídültek, megszűntek. Ez a sós levegő kedvező hatása.

Otthon leginkább éjjel tartózkodsz egy helyen, így az ágyad mellett érdemes működtetni a készüléket, alvás közben – így tartós kezelésben részesülsz. Erre a SaltDome sóterápiás készüléket javaslom, mert használata nagyon egyszerű és egyenletes sótartalmú levegőt biztosít.Az ultrahangos porlasztással hoz létre  mikroszkopikus sórészecskéket, és egyenletes koncentrációban fújja ki, állandó sós levegőt hoz létre. Egy feltöltéssel 5-7 napig működik.

A leghatékonyabb, ha alvás közben az éjjeliszekrényeden tartod és működteted. Azaz alvás közben is kezelheted a szénanátha tüneteid, illetve megelőzheted a kialakulását.

SaltDome sóterápiás készülékSaltDom ultrahangos sóterápiás készülék

  • ultrahangos porlasztás, 5 mikronnál  kisebb  szemcseméret
  • 1-3-6 órás működés, automatikus kikapcsolás
  • 10-20 ml/óra párakibocsátás
  • fényterápia


Mindent egyben a sóterápiáról

A sóterápia természetes és mellékhatásmentes módszer számos betegség megelőzésére és az orvosi kezelés kiegészítésére. Nátha, influenza, krupp, por-, pollen-, állatszőr allergia, továbbá COPD, asztma, cisztás fibrózis, tüdőgyulladás, stb. esetén is alkalmazható.

Ha szeretnél többet megtudni róla, akkor kérd ingyenes tájékoztatómat.

ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ

blank
Szerző: Dr. Zátrok Zsolt

A Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán végeztem 1991-ben. Hosszú ideig kórházi orvosként dolgoztam, majd elhagytam a pályát és a legkorszerűbb orvosi berendezések használatát oktattam az orvosi teamek számára. 2012 óta kizárólag olyan eszközökkel foglalkozom, melyet a beteg általi, otthoni használatra terveztek. Blogomban ezekről az eszközökről írok, beleértve a biztonságos alkalmazás ismertetését is. Tapasztalataim alapján meggyőződéssel állíthatom, hogy hozzájárulhatnak az egészséged megőrzéséhez/helyreállításához.

2 Comments

  1. Konkrétan melyik baktériumra gondol, ami sós lében, tápanyag hiányában is tenyészik, szaporodik? A készülékbe tisztított, minden szerves és szervetlen anyagtól megszabadított vizet töltött, ebbe még enyhe fertőtlenítő, kórokozóölő hatású sót tett.

    Ha a baktériumok elszaporodásától tart, akkor fokozza a készülékkel kapcsolatos higiéniát.
    Minden használat előtt töltsön friss sóoldatot a tartályba, annyit, ami egy éjszaka alatt elfogy. Így nem fog „állni” a víz.
    Használat után a maradékot öntse ki, öblítse át a tartályt, egy száraz ronggyal kívülről törölje szárazra. Magát a tartályt pedig nyitott állapotban (a nyílással lefelé) helyezze egy nedvszívó anyagra és hagyja megszáradni.
    Ha így jár el, semmi esélyt nem ad a kórokozók elszaporodásának.

  2. Vásároltam egy Saltair készüléket és a tegnap be is üzemeltem, éjszaka használatban volt. Ioncserélt vizet öntöttem bele. A kérdésem az lenne, hogy a tartályban levő vízben egy hét alatt, amíg ki nem fogy, nem szaporodhatnak el baktériumok? Ha igen, akkor a párával ezek a levegőbe kerülhetnek és belélegezhetjük?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük