Izomstimuláció használata betegségek kezelésében
Blogom cikkeit több évtizedes orvosi és orvostechnikai tapasztalatomra alapozva írom.
A gyógyító munka, a terápiás módszerek megállíthatatlanul változnak, fejlődnek. A személyes használatra tervezett orvostechnikai eszközök a kezelések új tárházát biztosítják az orvos és betege számára.
Írásaimban ezeket az új eszközöket és alkalmazásukat mutatom be.
Bízom abban, hogy ezzel segítek egészséged megőrzésében vagy visszaállításában.
Az izomstimuláció a meglévő izom erősítésére alkalmazható. Ezzel a módszerrel nem képződik „új izom”, azaz inkább a probléma enyhítésében jön szóba, mint teljes megoldásában.
Az izomstimuláció teljesen veszélytelen és szükség esetén bármely életkorban alkalmazható módszer. A korlátja inkább a testméret. A kezelőszondák felnőttek számára készülnek, így nem ajánlom a végbélszonda alkalmazását.
A kívülről, a bőrön át történő stimuláció hatása némiképp elmarad a szondás kezelésétől, de ártani nem lehet vele. Olvassa el az inkontinencia kezelés a gyakorlatban című cikkem.
Köszönöm szépen válaszát.
A székletinkontinencia oka fejődési rendellenesség, záróizomzat csak részben fejlődött ki.
Passzív mozgás fejlesztése ,a meglévő izom erősítése lenne a cél.
Mindezt 5-6 éves korban, ez is fontos kérdés.
Köszönöm szépen
Az attól függ, hogy mi a széklet inkontinencia oka! Lehet olyan helyzet, hogy igen és olyan is, ahol nem várható tőle segítség. Pontosítani kellene a diagnózist, hogy minek a következménye a széklettartás zavara.
Székletinkontinencia esetén hány éves kortól alkalmazható az erre javasolt stimulációs készülék?
Akár 5-6 éves kortól is?
Köszönöm szépen válaszát
Passzív mozgatásra gondol? Vagy az izommerevség csökkentésére?
öt éves kisfiu ugy szuletett hogy 4 végtag bénulása Spacticus tetraplegia számára létezik olyan eszköz ami meg mozgassa az izmait