A narancsbőr egy esztétikai probléma, melytől -bár az életet nem veszélyezteti- nők milliói szenvednek. Nem más, mint a kötőszövet gyengesége. Ha narancsbőrt tapasztalsz a combodon vagy a fenekeded, akkor nálad is lerakódtak a bőr irharétegében a salakanyagok. A környező szövetekből magukhoz vonják a vizet és így kialakulnak a narancshéj felületéhez hasonló dudoros felület. A vibrációs tréning segíthet a megszüntetésében.

A narancsbőr többnyire együtt jár a súlyfelesleggel. Elhízás során túltelítődnek a zsírraktárak. Megnövekszik a kötőszövet közötti zsírsejt állomány is, kiszorítva a rugalmas kötőszövetet. Eközben a salakanyag is felgyülemlik.

A vibrotréning javítja a mikrocirkulációt (a kis erek véráramlását) és ezen keresztül szünteti meg, illetve csökkenti a narancsbőrt.

Hogyan történik mindez?

Megnő a véráramlás, mely több oxigént és tápanyagot szállít a sejtekhez. Fokozódik az anyagcsere (sejtszinten). A kötőszöveti rostokban is javul az oxigén szint, és ezzel hatékonyabbá válik a rugalmasságért felelős anyagok termelése. Így lesz feszesebb a bőr.

A rendszeres vibrációs tréning fokozza a sejtek közötti térben lerakódott salakanyagok kiürítését. A rezgések egy mély és pihentető masszázshoz hasonlíthatók. Alaposan megmozgatják a szöveteket, ezáltal kiküszöbölik a letapadásokat és lágyabbá teszik őket.

A vibrációs tréning fokozza a kalóriaégetést, növeli az alapanyagcserét, azaz a nyugalmi állapotban szükséges kalóriaigényt.

A növekedési hormon nagyobb jelenléte (GH) miatt magasabb lesz a szervezet energia-, és zsírfogyasztása. Ez is fontos a fogyasztó, cellulitcsökkentő hatáshoz.

A masszírozó hatás és a fokozottabb vérkeringés szintén segít leküzdeni a narancsbőrt.

Segíti a dolgot, ha ügyelsz a bőséges folyadékbevitelre (vízet vagy izotóniás italt fogyassz és kerüld a cukrozott löttyöket!)

A vibrációs tréner erősíti a kollagén réteget

A kollagén réteg természetes fehérjékből áll. Fehér rostokból felépülve támasztja a kötőszövetet. Biztosítja a szövetek és a szervek elasztikusságát (rugalmasságát). Gyakorlatilag az egész szervezetedben megtalálható: bőröd 75%-a kollagén, de található belőle az ereidben, ízületeidben, a csontjaidban, a porcokban, és minden belső szervedben is.

Egy gyakori kérdés, amit a vibrációs trénert használók rendszeresen feltesznek:

Mitől viszket a bőröm használat közben és után?

A már említett mikrocirkuláció fokozódás és vérkeringés fokozódás miatt. A viszketés teljesen ártalmatlan, azt jelzi, hogy fokozódnak az anyagcsere folyamatok és több tápanyag jut a kollagén rostoknak.

Ha pedig már nem viszket a bőr, az csak azt jelzi, hogy a kis kapilláris, bőr alatti erek nyitva maradtak. Tulajdonképpen ez a cél!

Ha szeretnél megszabadulni a narancsbőrtől és feszes testtónusra vágysz, használj vibrációs trénert és nem fogsz csalódni!

Persze egy-két edzéstől nem lesz semmi változás, mint ahogy a narancsbőr is hosszú idő alatt keletkezett, így az eltüntetése sem megy egyik napról a másikra. Kitartással azonban sikerülni fog!

Nem elég, ha csak úgy felállsz a gépre! Végezz egyszerű gyakorlatokat. A képen néhány narancsbőr-csökkentő gyakorlatot látsz. További gyakorlatokhoz kérd ki személyi edző, fitnesz edző tanácsát!

vibrációs platform gyakorlatok

Olvasd el a vibrációs trénerel kapcsolatos többi írásomat is!

blank
Szerző: Dr. Zátrok Zsolt

A Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán végeztem 1991-ben. Hosszú ideig kórházi orvosként dolgoztam, majd elhagytam a pályát és a legkorszerűbb orvosi berendezések használatát oktattam az orvosi teamek számára. 2012 óta kizárólag olyan eszközökkel foglalkozom, melyet a beteg általi, otthoni használatra terveztek. Blogomban ezekről az eszközökről írok, beleértve a biztonságos alkalmazás ismertetését is. Tapasztalataim alapján meggyőződéssel állíthatom, hogy hozzájárulhatnak az egészséged megőrzéséhez/helyreállításához.

4 Comments

  1. A 8 évvel ezelőtti dolgok ma már nem érvényesek. A tüdőembólia „elmúlt”. Az embóliát a szívben vagy a lába vénáiban kialakult trombózis okozhatta (vérrög alakult ki, amiből egy darab leszakadt és ez került a tüdejébe).
    Ha jelenleg szívelégtelenséggel, pitvarfibrillációval kezelik, az elmúlt 3-4 hónapban vagy épp most visszérgyulladása, mélyvénás trombózisa van akkor a vibráció tilos, mert újabb embolizációt indíthat.
    Ha ilyenek nincsenek, akkor a vibrációs gép használat kockázata nem nagyobb, mint bárkinek.

  2. Üdvözlöm! Érdeklődnék,hogy a tüdőembóliára is az érvényes,mint a trombózisra? 🙂 8 évvel ezelőtt volt embóliám,semmi panaszom,szeretném használni a gépet,de biztosra mennék 🙂 Válaszát köszönöm szépen!

  3. 🙂 Megnevettetett, így viccesen kezdem. Ez nagyjából olyan, mintha az kérdezné: 8 millió évvel ezelőtt vulkánkitörés volt Badacsony mellett. Szabad-e most Keszthelyen nyaralni vagy kaphatok-e allergiát a vulkáni hamutól?
    A választ sem szeretném elbliccelni. Ha más kizáró ok nincs, a 17 éve történt törés semmilyen módon nem akadálya annak, hogy ma egészséges életet éljen. A 17 éve és csavarral is rögzített csont egy kis rezgéstől nem eshet szét! Ha így lenne, akkor a 17 év alatt minden lépcsőzés, buszozás, vonatozás során így kellett volna lennie. De csodák-csodája nem rázódott ki a helyéből. A vibrációs tréneres gyakorlatozásra sem fog. Sőt…Pár hét rendszeres edzés után a törzs, far és combizmok megerősödnek, azaz még jobban fogják tartani a csípőízületet, csontokat. Azaz a vibrációs edzésnek csak előnyei lehetnek.

  4. Üdv! Érdekelne h egy ismerősömnek combcsont törése volt 17 évvel ezelőtt, csavarozták. Ő használhatja a vibrációs trénert? Válaszát előre is köszönöm

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük