Mindent egyben a lágylézerekről
Lágylézerekkel kapcsolatos cikkek...továbbiak
Tinnitus, azaz fülzúgás kezelése lágylézer készülékkel
A fülzúgás általában az időskorban jelentkező kellemetlen jelenség, mely a 60 év felettiek jelentős részét érinti. Az állapot megszüntetésének lehetséges módjait folyamatosan kutatják. A technológiai fejlődés teszi lehetővé, ... ...részletek
Vigyázz! Átvernek! LED lámpa vagy Dióda lézer – mi a különbség?
Sok cég szemérmetlenül hazudik az egészségügyi célra ajánlott termékeivel kapcsolatban. Kereskedő cégek kíméletlen reklámkampányokkal olyan készülékeket sóznak a gyanútlan vevőre, ami nem való arra, amire ajánlják. Napjainkban -hatékonysága ... ...részletek
Mire való a lágylézer?
Tudod-e, hogy mire való a lágylézer és miért is segíti a betegség leküzdését? Kattints a lejátszás gombra és hallgasd meg. ...részletek
Segítsd további cikkek készítését.
Kattints a részletekért!

Ugye tudod, mire való a kanál, a villa vagy a kés? Ez nem is túl bonyolult, hiszen már gyermekkorod óta használod őket. De ugyanilyen jól ismered-e azt, hogy mire való a TENS, a mikroáram, a lágylézer vagy az ultrahang és sorolhatnám még az otthoni kezeléseket biztosító eszközöket. Írásaim, filmjeim ezekről szólnak. Segítek megérteni melyik mire való, mikor és hogyan használhatod. Kövesd írásaim, csatornám!
A lézer behatolóképessége elsősorban a hullámhossz függvénye. A 660nm-es lágylézer például legfeljebb 1-2 cm-mélyre jut a szövetekbe, míg a 808nm-es akár 5-8 cm-re is. Minél mélyebbre jut, annál több nyelődik el belőle és annál kevesebb jut a célterületre. Ha mondjuk a combcsont közeli képletet akar kezelni, akkor a felszínen beadott energia harmada vagy még kevesebb „ér el odáig”. A készüléke leírásában kell lennie egy elnyelődési táblázatnak, ami megmutatja, hogy ha 3-4-5-6-stb cm mélyen akar kezelni egy képletet, akkor a felszínen milyen energiát kell alkalmazni és mennyi ideig.
Az energiakibocsátás és a lézersugár átmérője minden készüléknél eltér. Ezért a kézikönyvet kell elővenni, hogy megnézze a paramétereket.
Frissen végzett fizioterápiás asszisztens vagyok és lenne pár kérdésem a lézer dózisának meghatározásáról. Gyakorlati helyemen a Covid miatt kevés beteg volt és az online oktatás sem volt az igazi. Ha pl:1,5 joule van beállítva egy lézerzuhanyos 6 diódás kezelőfejnél a joule eloszlik a területre vagy pedig minden diódából ennyi energia áramlik? Könyvünk azt írja a kezelési reakcióhoz igazodva alakítjuk ki a dózist mert mindenki máshogy reagál a lézerre. Első kezelés ne haladja meg a 30 összjoule-t, utána az 50 joule-t. Könyvünkben körülbelüli értékek vannak megadva pl: ízületeknél 4-6 joule. ? Gyakorlat alatt nem állíthattam dózist alkalmazkodnom kellett a helyi szokásokhoz és azt szeretném kérdezni nem kezeltem e alul vagy hogy kellene beállítani a gépet. BTL-es gép,kézi beállítás, teljesítmény 542+83mW, dózis 1,5 J/cm2, terület 25cm, 6 diódás lézerzuhany, diagnózis térdartrózis, idő 1 perc, 2szer 3mezőben. Válaszát előre is köszönöm.
Jelenleg alig van olyan gyógymód, ami 100%-os biztonsággal gyógyít mindenkit. Ahogy megtapasztalták, még a műtét sem jelent garanciát. Az EMS-sem garantálja, hogy javulás lesz. De lehet. A cukorbetegség a cukoranyagcsere zavara. Semmilyen módon nem befolyásolja az izomstimuláció alkalmazhatóságát. Azaz nyugodtan használható izomstimulátor.
Alagút szindróma miatti műtét után semmit sem javult férjem állapota. Az ujjait nem tudja kinyújtani és fogni is alig tud velük. Szabad-e, érdemes-e valamelyik készüléket használnia?
Valamelyik EMS készüléknél azt olvastam, hogy cukor betegek nem használhatják. Nekem 2-es típusú van, inzulint nem használok, csak tablettát. Szabad-e izomerősítésre használnom?
Válaszát előre is köszönöm.