Vércukormérés szúrás nélkül
A cukorbetegségben, különösen annak inzulinfüggő változatában rendszeresen, gyakran naponta többször kell a vércukor szintet ellenőrizni. Ez az ujjbegy megszúrása után kipréselt vércseppből történhet. Nem nagy dolog, mondhatnád, de aki naponta többször veti alá magát a procedúrának másképp gondolhatja. Különösen akkor, ha egyébként irtózik a tűtől és a szúrástól.
Számukra jelenthet megoldást egy izraeli cég által a közelmúltban piacra dobott, szúrás nélküli vércukorszint meghatározást lehetővé tevő készülék. A kisméretű készülék nyílásába be kell helyezni egy ujjunkat és a készülék meghatározza a vércukorszintet, sőt 10 perces folyamatos monitorozásra is képes.
Az egyedülálló mérési módszer validálása már megtörtént és a termék rendelkezik FDA és CE jelezettel is, ami lehetővé teszi a készülék forgalmazását az USA-ban és az EU-ban egyaránt.

Hogyan működik a készülék?
A készülékben négy fénykibocsátó dióda (LED) található, amelyek meghatározott hullámhosszúságú, a láthatótól az infravörös tartományba eső (600nm-1150nm) fényt bocsát át az ujjbegyen. A szöveten való áthaladás közben a fény bizonyos része elnyelődik, másik része keresztülhalad. A fényforrásokkal szemben egy, a professzionális kamerákban is megtalálható szenzor található, amely valós időben detektálja a fény változásait.
Ezután a Cnoga Medical egyedülálló algoritmusa elemzi a kapott eredményeket és megállapítja az értékek és az élettani paraméterek viszonyát. A szenzor felbontása rendkívül magas. Több mint 68 milliárd kombináció lehetséges, ebből kell az algoritmusnak kiszűrnie a vércukor tartalomnak megfelelő adatokat, azonosítania és mennyiségét meghatároznia. Az eredmény lélegzetelállító: pontos, reprodukálható mérések anélkül, hogy kellemetlen tűszúrásra, vércseppre, tesztcsíkra vagy más egyébre lenne szükség.
A Cnoga Medical víziója szerint technológiájuk tökéletesítésével eljön az idő és a készülékek olyan újabb generációja, ami lehetővé teszi, hogy otthonról, vérvétel nélkül tudsz teljes laborvizsgálatot végezni magadon. Addig azonban még sok idő el fog telni.
A vércukor mérésre alkalmas készülék esetén is korai lehet még az öröm, hiszen a készülék ára meglehetősen borsos. Az internetes forgalmazók között végzett kutatás szerint a gyufásdoboz méretű, egyelőre csak a vércukorszint meghatározására képes kütyüért 4000 dollár körüli összeget -nagyjából egymillió forintot- kell leszurkolni, ami egyelőre gátat szabhat a gyors elterjedésének is.
Kismillió fajta van közöttük. Óriási az ingadozás a minőség, pontosság kérdésében.
Orvosi szempontból jelenleg nem tudok elfogadott eszközről.
Ha ilyet vesz, akkor talán tájékozódási célból alkalmazni lehet. Ha kórosat mér, akkor érdemes kontrollálni.
Cukorbetegség esetén nem alapoznám a terápiát az óra méréseire! És nem is ellenőrizném vele. Pár év múlva talán.
Vércukor mérő órát szeretnék rendelni! Mi a véleménye a pontosságukról? Köszönöm szépen a választ!
Ezen az áron biztos vagyok benne, hogy nem lehetséges. Egy jó minőségű (pontos adatot mutató) pulzusmérő óra sem kapható ennyiért.
Az imént láttam a FB-on egy hirdetést, vércukormérő okosóráról 31.000 Ft-ért. Lehetséges vagy átverés?
Mihály
igen. tudomásom szerint a készülék már megvásárolható. Legutóbbi infóm szerint az ára 4500 euro környékén volt, és ez a kétmilliós ár… nos… alapos megfontolást igényel. ide kattintva találja a gyártó weboldalát. Innen elindulva tudhat többet.
Érdeklődnék hogy van-e fejlemény a kvázi tű nélküli cukormérő készülékkel kapcsolatban.
Nem tudok hazai forgalmazóról, sőt Európában sem találtam. Egyelőre az USA-ból beszerezhető, 450 USD-t találtam egy amerikai webshopban. Ez kicsit gyanús, mert eddig 1500 dollár körüli ár volt az utolsó.
Támogatás szerintem biztosan nem lesz rá.
Érdeklődnék, hogy (2020. aug. 31.) most kapható-e Magyarországon és mennyibe kerül? Cukorbetegeknek van-e rá támogatás? Hol lehet majd hozzájutni?
Semmi bonyolult nincs benne, nem kell tartani tőle. A kalibrálás azt jelenti, hogy kb egy hónapon át a készülék minden méréskor egy hagyományos tesztcsíkos mérést is végez. Azaz megszúrja az ujját, a csíkra cseppent, beteszi a készülékbe, majd ezután a készülék szúrás nélküli mérést végez. Mivel a mérés egyfajta spektrum analízis, így ezekkel a kettős mérésekkel „állítja be” magát a készülék. Aztán egyszercsak nem kér többet tesztcsíkot. Innentől már szúrás nélkül lehet mérni. Egy darabig. A készülék néhány hetente ellenőrzi a kalibrálást – ilyenkor kéri, hogy egy hagyományos tesztcsíkos mérést is végezzen.
Teljesen biztos vagyok benne, hogy amerikai oldalról rendelve (de még mésik EU-s országból sem) magyar leírást nem kap a készülékkel. Egyszerűen olyan pici ország vagyunk, olyan kevés készülék igénnyel, hogy a gyártók észre sem vesznek minket. A magyar forgalmazók szokták a használati útmutatókat lefordítani és biztosítani. De ehhez itthon kell megvennie. Egyelőre viszont hazai forgalmazóról nem tudok.
Tisztelt DR úr. Érdekelne a cnoga vér cukor mérő kalibrálás folyamata. Én a Diabetes Teststrips Wholesale. Com-on 450$ dollárért néztem ki csak nem tudom van -e magyar nyelvű leírása. Vagy valaki el tudja magyarázni. Válaszát előre is köszönöm. Vajda J.
Sajnos ez a készülék sem teljesen szúrás nélküli. Kb 1 hónapig kell „kalibrálni”, azaz minden mérés során szúrni is kell. Egy hónap után a készülék „megtanulja” a gazdája paramétereit és utána csak néhány hetente kér 1-1 ismétlő szúrást. Ismereteim szerint hamarosan itthon is kapható lesz, az ára 5-600 ezer forint között várható.
Kicsi unokám két és fél éves. Két óránként kell nézni a vércukorszintjét. Neki megváltás lenne egy ilyen készülék használata. Kérdezném, a kicsinek használható e ez a készülék, megvásárlására lenne e mód és milyen értéken? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.
Elnézést,hogy Bencének címeztem a kérdést!
Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel,
Kriszti
A készülékről tudni kell, hogy ára 450 ezer ft körül van.
Bár „szúrás nélküli”, de ez nem teljesen igaz. Mintegy 30 napig minden mérés során szúrni is kell, azaz a kalibrálás így történik. Időnként a készülék ismét kéri a kalibrációs szúrást.
Azaz egy kisgyermek el tudja végezni a mérést, ha már a készülék kalibrálása megtörtént. Amikor szúrást is kér a készülék, akkor meg segíteni kel neki. Persze ez egészen kisgyerekre igaz. Egy kisiskolás már maga is elboldogul ezzel.
Kedves Bence!Külföldi oldalon találkoztam evvel a vércukormérővel.Az oldalukon feltehettem kérdést,de sajnos válasz nem érkezett…
A kérdésem az volt,hogy gyerekek használhatják-e a készüléket.Kisfiam hat éves.Esetleg ebben tudnál nekem segíteni?
Köszönöm szèpen!