Mágnesterápia a gyakorlatban
A mágnesterápia nyugat-európában széles körben alkalmazott fizikoterápiás módszer, melyet a hazai orvosok azonban többnyire lenéznek, elutasítanak. Az elektromágneses energiát egy tekercsen átfolyó áram hozza létre. Mágnesterápia hatására a mikrokeringés és a szöveti regenerációs folyamatok felgyorsulnak. Ebben a cikkemben olvashatsz arról, hogy milyen betegségek kezelésére alkalmas a mágnesterápia. Most arról írtam, hogyan kell alkalmazni a mágnesterápiát a lehető legjobb eredmény érdekében.
A mágnesterápia fő paraméterei
A mágneses mező sajátos tulajdonságokkal rendelkezik, melyeket négy paraméter határoz meg: a mező erőssége (Gauss), a frekvencia (Hz), idő (óra és perc) és a ciklusidő (DC).
A mező intenzitását ma is Gauss mértékegységben jelölik annak ellenére, hogy az SI-rendszer a Tesla-t használja. A mágneses intenzitás a kezelés hatékonysága szempontjából fontos paraméter.
Viszonyításképpen: a Föld mágneses tere 0,3-0,7 Gauss (30-70 µTesla) nagyságú. A másik végletet az 1000 mTesla (10 000 Gauss) feletti intenzitás jelenti, ami már maradandó genetikai károsodásokat okoz.
Az otthoni mágnesterápiás kezelések során a 10 mTesla (100 Gauss)-nál alacsonyabb intenzitást biostimulációs, regenerációt segítő kezelésekre, míg a 10-100 mTesla (100-1000 Gauss) közöttit gyógyító kezelésekre alkalmazzák.
Az orvosi mágnesterápiára alkalmas eszközök általában alacsony (1-200 Hz közötti) frekvenciájú kezeléseket használnak. A tartomány alacsony frekvenciái főképp a csontok és ízületek elváltozásainak kezelésére valók, míg a magasabbak a lágyrészek (inak, szalagok, izmok, erek, idegek) kezelésére.
Az egyes kezelések ideje (időtartama) az elváltozástól függő. Az csontképzési zavarok, mint például elhúzódó törésgyógyulás, álízület, csontelhalás, általában napi 6-8 órás kezelést igényelnek (1-2 hónapon keresztül). A derékfájás, íngyulladás, és hasonló panaszok esetén rövidebb kezelési idő megfelelő. Napi 30 perc, 20-30 napon keresztül.
Az elektromágneses mező lehet folyamatos és lehet pulzáló. A ciklusidő (DC) határozza meg, hogy van-e pulzálás. Ha a ciklusidő 100%, akkor folyamatos a mágneses mező. Ha 100% alatt van, akkor pedig pulzáló kibocsátásról beszélhetünk. A Magnum készülékekben például a ciklusidő 50% -ra van beállítva. Ebben az esetben azt jelenti, hogy az mágnesesség és szünet azonos hosszúságú, hol van, hol nincs. A folyamatos mágnesesség intenzívebb hatású a szervekre, de nem biztos, hogy ez a jobb!
A pulzálás gyakran jobb eredményű! Gondolj például arra, hogy egy szeget akarsz a deszkába verni. Ha a kalapácsot ráteszed a szeg fejére és folyamatosan „nyomod”, attól a szeg nem megy bele a deszkába. Ha viszont ütögeted… Ez a példa -ha nem is teljesen pontos-, de jól szemlélteti, hogy a szakaszos impulzus miben más.
Mikor módosítsd a beállított programokat?
A Magnum mágnesterápiás készülékekben az egyes programok paramétereit az orvosi irányelvek alapján állították be. Általában -hacsak a kezelőorvosod nem javasolja másképp-, nem kell módosítani rajtuk.
A mezőintenzitáson változtatni akkor kell, ha pl. a kezelendő területet vastag kötés, gipsz vagy egyéb rögzítő borítja. Bár a mágneses mező ezeken is áthatol, de a mezőintenzitás emelése szükséges. Az egyes programokhoz tartozó frekvencia és ciklusidő is orvosi kutatások alapján került meghatározásra, így a frekvenciát sem kell módosítanod.
A súlyos csonteltérések esetén (álízület, csontritkulás, törés) a programok alapértelmezett kezelési ideje a minimálisan szükséges szintre van állítva. Ezekben az esetekben a hosszabb kezelés jobb, ha teheted ezeknél állíts több órás kezelési időt.
Általában igaz, hogy az otthoni használat esetén csak akkor módosítsd a készüléken előre beállított értéket, ha ezt orvosod külön javasolja.
A mágneses mező
A pulzáló mágneses teret egy tekercsen áthaladó elektromos áram hozza létre. A mágnestekercs egy fém, amit tekercsek sorozata vesz körül. Az áram iránya határozza meg a polaritást, így minden tekercs rendelkezik egy északi és egy déli pólussal. Az „S” a mágnestekercs déli (angolul South), az N pedig az északi pólusát (angolul „North) jelöli. A mező tehát a tekercs alatt és felett egyaránt létrejön.
A pólusoknak kezelőeszköz elhelyezése szempontjából van jelentősége.
Egymás mellett elhelyezett mágnestekercsek
Amennyiben egy mágnestekercset valamelyik pólusával a testfelszínre helyezel, akkor a mágneses mezője behatol a testbe és hatását a tekercs alatt és közvetlen környezetében is kifejti. Ha a kezelendő terület nagy kiterjedésű (pl. a gerinc a nyaktól derékig), úgy több mágnestekercsre van szükség. Ha csak egy tekercsed van, akkor több kezelés szükséges, először a nyakon, majd a lapockák között, a háton és végül a derékon. Ez persze 4x annyi idő.
Ha van több mágnestekercsed, akkor nagyobb területet is kezelhetsz egyszerre. Ilyen esetben mindegyik mágnestekercseket ugyanazzal a pólussal a bőr felé helyezd el. Így egységes mágneses mezőt hoznak létre.
Ellentétesen elhelyezett mágnestekercsek
Sok esetben a kezelendő terület kis területet érint. Pl. csuklótörés, lábszártörés esetén. Ilyenkor a mágnestekercseket a sérült terület két oldalán kell elhelyezni. Így kétoldali mágneses tér összekapcsolódik és így nagyobb és mélyebben behatolót hoz létre.
Egybefüggő mágneses tér elérése csak akkor lehetséges, ha a tekercsek megfelelően vannak elhelyezve! Azonos polaritás szükséges, ahogy az ábrán látható. A két tekercs a lehető legpárhuzamosabban, szemben legyen egymással, különben a két mező nem kapcsolódik össze (és a hatás némiképp kisebb marad).
Amikor egy mágneses kezelőeszközt a kezedben tartasz, az első dolgod az legyen, hogy a polaritást megnézed. Ettől függ majd az, milyen testtájra és hogyan kell majd elhelyezni, minek a kezelésére alkalmas.
A mágneses kezelések végezhetők fekve, de tépőzáras szalaggal a tekercsek rögzíthetők is. Így akár irodai munka közben is megtörténhet.
Kezelési idő
Ahogy a fizikoterápiás módszerek mindegyike, így a mágnesterápia sem „azonnali hatású”. A biostimuláció jelentése: a biológiai-élettani folyamatok serkentése. Például a csonttörés gyógyulása hónapokig tartó folyamat, egy vágott seb pár nap alatt összeforr ugyan, de a heg a végleges szilárdságát 90-100 nap alatt éri el.
A rendszeres időközönként és hosszú távon (heteken) át végzett biostimulációs kezelések ezeket a folyamatokat segítik és némiképp gyorsítják, de nem rövidítik néhány napra! A mágnesterápia alkalmazási területe a csontok, ízületek, szalagok kezelése, amelyek különösen lassan gyógyulnak, így a mágnesterápiához türelem és kitartás szükséges.
Felsorolok néhány állapotot és a velük kapcsolatos általános kezelési elveket, gyakoriságot, kezelési időt. A személyre szabott kezelési protokollt kérd a kezelőorvosodtól. Ha nem kapsz ilyet, akkor az általános javaslatok szerint járj el. A kezeléseket megtalálod a Magnum mágnesterápiás modellekben, de nem mindegyikben. Vásárlás előtt ellenőrizd a programlistában, hogy a készülék segít-e az adott esetben.
ÁLTALÁNOS SZÖVETI REGENERÁCIÓ
Ezt a kezelést olyan nagyobb kiterjedésű eltérések esetén szokásos használni, mint például a neuropátia. Az ilyen állapotnak a fő oka az idegek, receptorok pusztulása és a regeneráció elégtelensége. Használható az immunrendszer általános támogatása érdekében, megelőzési céllal is. Például tavaszi-őszi influenza időszak előtt vagy allergiások esetén a „szezon” előtt 2-3 héttel elkezdve hozzájárul az immunrendszer „erejének” növeléséhez.
Általános protokoll: napi 6-8 óra, 12 héten át
TÖRÉSEK
A törések kezelésére szolgáló programok a sérülés utáni első naptól kezdve használhatók. A kezelés gipszen és műanyag merevítőn át is végezhető. Ebben az esetben az ajánlott teljesítmény 50-60%-os emelését javasoljuk, mivel a gipsz vastagsága megnöveli a mágnestekercsek és a csont közötti távolságot.
A mágnestekercsek ellentétes felhelyezése fontos! A tekercseket a törésnek megfelelő helyre kell tenni. Ha több kezelővel is rendelkezel, akkor az intenzívebb mágneses mező létrehozása érdekében mindkettőt használhatod. Különösen hasznos, ha a kezelendő terület átmérője nagy, mint például a combcsont és a sípcsont felett.
Általános protokoll: napi 8 óra, 30 napon át
CSONTELHALÁS
A csonthiány röntgen vagy MRI segítségével történő diagnosztizálása után vagy elégtelen vérellátás estén alkalmazható. Ez az állapot többnyire sérülés hatására következhet be, más esetekben viszont a hosszú távú kortikoszteroid-használat vagy a túlzott alkoholfogyasztás okozza.
Általános protokoll: napi 8 óra, 5 hónapon keresztül
CSONTÖDÉMA
Ezt a kezelést a csontot ért ütés, a csonthártya sérülése esetén szokásos használni. A sérülés hatására a csont környezetében rendellenes folyadék-felhalmozódás keletkezik. Ennek az állapotnak a fő oka valójában az erős és tompa ütés. A csontödéma második leggyakoribb oka az ízületi porckopás.
Általános protokoll: napi 8 óra, 30 napon át
KÉSLELTETETT TÖRÉSKONSZOLIDÁCIÓ
Olyan esetekben használható, amikor a törés nem megfelelően gyógyul. Ilyesmi csontritkulásban vagy érelváltozásban/anyagcsere elváltozásban szenvedőknél fordulhat elő. Ritkábban nem megfelelő rögzítés is kiválthatja – ha a tört csontvégek mozogni tudnak. A mágnestekercseket lehetőség szerint ellentétes helyzetben kell elhelyezned. A kezelés napi időtartama néhány óra és 10-12 óra között változhat.
Általános protokoll: napi 3-8 óra, 30 napon át
ÁLÍZÜLET
Akkor ajánlott, ha a törés gyógyulása meghaladja a kilenc hónapot. Emiatt a beteg gyakran műtéten esett át, és/vagy szintézis eszközök (lemezek, csavarok vagy külső rögzítők) használatára szorul. Ezek megnehezíthetik a mágnestekercsek megfelelő pozícionálását és rögzítését. Éppen ezért a kezelőorvossal történő konzultáció elengedhetetlen, mert az adott helyzetet figyelembe véve konkrét és célzott javallatokra lehet szükség.
Általános protokoll: napi 8 óra, 5 hónapon keresztül
CSONTRITKULÁS
A csontszerkezet progresszív (fokozatos) gyengülése esetén szükséges lehet a mágnesterápia. A csontszövet létfontosságú a test támasztásában. A csontok szerkezete egész életünk során folyamatos átalakuláson megy keresztük. Csontritkulás esetén ez a csont-újraépítési mechanizmus torzul, ami a csont fokozatos szerkezeti gyengülését eredményezi.
A pulzáló elektromágneses mező aktiválja a csontépítő funkcióit, javítja az oszteoblasztok (a csontképzésért felelős sejtek) és az oszteoklasztok (a csont bontásért felelős sejtek) egyensúlyát.
A nagyobb terület kezeléséhez hasznos lehet a MAT 100 vagy a TotalBody matracok használata (ezek külön megvásárolható kiegészítők).
Általános protokoll: napi 8-10 óra, 12 héten át
ÍZÜLETI PORCKOPÁS, PORCKOPÁS, ÍZÜLETI GYULLADÁS, ÍZÜLETI FÁJDALOM, HÁTFÁJÁS
Általános protokoll: napi 30 perc, 6 héten keresztül
ÍZÜLETI FÁJDALOM
Általános protokoll: napi 15-40 perc, 3 héten keresztül
HÁTFÁJÁS
Általános protokoll: napi 20-45 perc, 3 héten át
ALGODISZTRÓFIA/SUDECK-SZINDRÓMA
Az algodisztrófiás szindróma esetén a mágnesterápia a végtag gipszrögzítéssel történő immobilizációját (rögzítését) követően is használható. Főleg a lábfej, a lábfej felső része, a csukló és a kéz mikrotraumája esetén is alkalmazható. Az érintett végtagnál az első fázisban ödéma, bőrpír, hő és intenzív fájdalom jelentkezik, különösen terhelés alatt.
Általános protokoll: napi 4-6 óra, 4-8 héten keresztül
CSÍPŐ- ÉS TÉRDPROTÉZISEK
A mágnesterápia az implantátumok beültetése utáni regenerációt (helyreállítást) segíti. Erősíti protézis beépülését és a körülötte levő erős csontszövet kialakulását. Az orvosi szakirodalom napi legalább 3-4 órás kezeléseket javasol, de a kezelőorvos eltérő alkalmazási idő javasolhat.
Általános protokoll: napi 3-4 óra, 60 napon keresztül
TÉRDMŰTÉT UTÁNI KEZELÉS
Az elülső keresztszalag (ACL) rekonstrukciója vagy a porc megtisztítása után kell használni. A pulzáló mágneses kezelés a műtét utáni első napoktól kezdhető, csökkenti a fájdalmat, az ödémát és a gyulladást, gyorsítja gyógyulást.
Általános protokoll: napi 4-6 óra, 60 napon keresztül
CSUKLÓALAGÚT-SZINDRÓMA
Az első panaszok észlelésétől alkalmazható a mágnesterápia. A legnagyobb mértékű javulás ebben a korai szakaszban tapasztalható. A kéztőalagút-szindróma valójában a középső ideg összenyomódása következtében kialakuló elváltozás. Az ideg az alkar felől a kéztőalagút nevű csatornán keresztül vezet át, és egészen az ujjakig halad. A mágnesterápia hozzájárul a fájdalom csökkentéséhez, gyulladáscsökkentő hatású és javítja a kéz és az ujjak mobilitását (mozgathatóságát).
Általános protokoll: napi 30 perc, legalább 15 napon át.
Szükség esetén ez a ciklus megismételhető
ÍNGYULLADÁS, TENISZKÖNYÖK
Általános protokoll: napi 30 perc, hetente 5 napon, 3 héten keresztül
ROTÁTORKÖPENY-ÍN RENDELENESSÉGEK
Általános protokoll: napi 3-8 óra, 4 héten keresztül
Az íngyulladás, teniszkönyök, rotátor rendellenességek esetén a mágnestekercseket a fájdalmas terület fölé kell helyezni, lehetőség szerint ellentétes elhelyezéssel. Az akut fázisban a mágnesterápia más fizikoterápiákkal és az orvos által felírt gyógyszerekkel kombinálva, a szubakut fázisban önálló kezelésként is végezhető.
A kezelést biztosító kiegészítők és alkalmazásuk
A Magnum mágnesterápiás készülékekhez többféle mágnestekercs kapható, melyek más és más kezelésre alkalmazhatók. Az alapján érdemes választanod, hogy milyen területet, állapotot kell kezelni.
Magnum rugalmas kezelő, normál
A készülékekhez alapértelmezetten egy (illetve egyes készülékeknél kettő) darab 30×10 cm-es rugalmas mágnestekercset ad a gyártó.
Ebben 2 db mágnestekercs található, ráadásul ellentétes polaritással. Ezért kifejezetten a kar és a láb csonttörései, a kéz, láb, csukló, könyök, váll, boka, térd, csípő törései, gyulladásai, sérüléseit kezeld vele. Úgy kell felhelyezni, mint egy vérnyomásmérő mandzsettát, azaz körbe kell fogni a kezelendő területet. Ez a kialakítás biztosítja, hogy a két mágnestekercs ellentétes pozícióban kerüljön fel a csont vagy ízület két oldalára és mágneses mezőjük összekapcsolódjon.
Magnum rugalmas kezelő, nagy
Opcionálisan kapható a nagy terület kezelésére alkalmas, 40×15 cm-es rugalmas mágnestekercs.
Ebben 4 db mágnestekercs található, azonos polaritással. Ezért kifejezetten a gerinc, a medence, a csípő kezelésére alkalmas, vagy például a combcsont hosszanti törése. Ezt a mandzsettát nem körkörösen kell felhelyezni, hanem például végig kell fektetni a gerincen. A mágnesterercsek nagy felületű, de nem túl mély mágneses mezőt hoznak létre.
Magnum SingleSoft kezelő
Opcionálisan kapható a kisebb terület kezelésére alkalmas SingleSoft kezelő. Ez egyetlen mágnestekercset tartalmaz puha szivacstokban. A tok sima oldala a tekercs déli (S) pólusa, az északi (N) az ellentétes oldal, ahol a rögzítőpánt bújtatófül található.
A mérete 12x12cm, azaz a nyak, csukló, kéz, váll területén lehet ideális.
Magnum Soft4 kezelőmatrac
Ez a kezelő 4 db mágnestekercset tartalmaz puha szivacstokban. A tok sima oldala a tekercs déli (S) pólusa, az északi (N) az ellentétes oldal, ahol a rögzítőpánt bújtatófül található.
A mérete 25x25cm, azaz a hát, derék, medence, csípő területén lehet ideális. Jó megoldás lehet pl. teniszkönyök, epikondilitis, csuklóalagút szindróma, ínhüvelygyulladás esetén a beteg testrész alá helyezve. Így akár munka közben, az íróasztalnál végezhető a kezelés.
Magnum Pocket Pro kezelő
Ez a kezelő 2 db mágnestekercset tartalmaz, zippzáras, cserélhető textil tokban. A tokon jól láthatóan jelzik a déli (S) és az északi (N) pólusokat. A tekercs kisebb terület kezelésére alkalmas. Ha több Pocket Pro-val rendelkezel, akkor azt elhelyezheted azonos pólussal egymás mellett (nagyobb terület kezelésére) vagy ellentétes oldali módon pl. törés, ízületi sérülés kezelésre.
A rögzítése tépőzáras pánntal történhet.
Magnum kezelőmatracok
Háromféle matrac kapható. A legkisebb a MAT 100 matrac. Mérete 70×45 cm. 4 db mágnestekercset tartalmaz textilborítású és „memóriaszivacsban”. Ebből következik, hogy akár a székre, fotelbe helyezve, rajta ülve-fekve végezhető kezelés. Pl. a combcsont, csípő, medence, deréktáj, hát, váll-nyak kezelésére lehet ideális. Emiatt kiváló hosszú tartamú, többórás kezelésekre is!
TotalBody 200 és 400 kezelőmatracok
Ezeket a nagyméretű matracokat hosszú tartamú, többórás kezelésekre javaslom, akkor, ha teljes testet vagy annak nagy részét kell egyidejűleg kezelni. Például csontritkulás, többszörös ízületi gyulladás, gerincpanaszok, allergia, immunerősítés, keringés javítás a cél.
A TotalBody matrac teljes mérete 70×180 cm. Az ágyon, a lepedő alá is helyezhető, így akár alvás közben is kezelhetsz. A matrac valójában 4 db kisebb egységből áll.
A Total Body 200 esetén a 4 matracrészből csak 2-ben vannak mágnestekercsek (4-4 darab). Így a matrac elemeket variálva többféle elosztás hozható létre.
A Total Body 400 esetén nincs kompromisszum. Mindegyik részben 4 mágnestekercs van, ami így a teljes test kezelését biztosítja.
Hogyan válassz a Magnum mágnesterápiás készülék-modellek közül?
A készülékek között a fő különbséget a kezelőcsatornák száma, a mágneses mező intenzitása, továbbá a kezelőprogramok száma jelenti.
Kezelőcsatornák száma
A Magnum L készülékhez csak egyetlen mágneses kezelő csatlakoztatható, így akkor vásárolj ilyet, ha pl. egyik csuklód, könyököd törésének gyógyulását szeretnéd serkenteni.
A Magnum XL, 2500, XL Pro és 3000 Pro készülékek egyszerre két csatornát működtetnek. A 3000 Pro esetén lehetőség van a két csatornán eltérő program indítására (például csonttörés az egyik kimeneten, és ízületi gyulladás program a másikon). Ennek akkor van jelentősége, ha például két pácienst kezelsz egyszerre vagy a partnerednek is van mozgásszervi problémája. A Magnum XL, 2500, XL Pro készülékekkel lehet ugyan egyszerre két kezelőt működtetni, de csak ugyanazzal a programmal. Azaz például ha mindkét térdedben gyulladás van, egyszerre kezelheted.
A Magnum 3500 Pro négycsatornás, azaz egyszerre akár négy csatornán kezelhetsz. 2+2 módban az 1-2 és a 3-4 kimeneteken eltérő program állítható be, azaz egyszerre két páciens és akár 2 teljes test matrac is működtethető.
Mágneses intenzitás
Fentebb már említettem, hogy 100 Gauss-nál alacsonyabb intenzitást biostimulációs, regenerációt segítő kezelésekre, míg a 100-1000 Gauss közöttit gyógyító kezelésekre alkalmazzák. Ebből következően a nagyobb intenzitás erősebb gyógyhatást eredményez. Minél nagyobb mágneses mező intenzitású egy eszköz, annál magasabb az ára. Meg kell találni a panasznak és a pénztárcának is megfelelő kompromisszumot.
Az, hogy a mágneses intenzitás alacsony, nem azt jelenti, hogy a készülék nem hatásos! Az alacsonyabb intenzitású készülékkel több kezelésre lesz szükség a javuláshoz, gyógyuláshoz. Kb olyan, mint az autózás: ha lassabban haladsz, akkor több idő kell ahhoz, hogy célba érj. De oda fogsz érni.
Kezelőprogramok száma
Minél drágább egy készülék, annál több előre elkészített kezelőprogramot tartalmaz. A kezelőprogramokat orvosi tapasztalatok és irányelvek alapján hozzák létre. Más frekvencia, intenzitás és kezelési idő szükséges egy kisebb (pl. csuklótáji ín) gyulladásra, mint az Achilles-ínéra vagy éppen egy combnyaktörésre vagy csontritkulásra.
Ha egy készülékben kevés a program, akkor ezek „általános” kezelést tesznek lehetővé, például általában csonttörés. A drágább készülékekben aztán ezt precízen több programja bontják, azaz külön specializált program áll rendelkezésre a csukló, a felkar, a sípcsont vagy a combcsont törésre, stb.
Nem feltétlenül a legtöbb programot tartalmazó készülékre van szükséged! Hanem arra, ami az aktuális igényedre megfelelő. Ez akár a Magnum L is lehet. A Magnum XL és XL pro rehabilitációs és szépségápolási-wellness programokat is kínál. A Magnum 2500, 3000 Pro és 3500 Pro nemcsak otthoni, hanem akár fizikoterápiás rendelői kezelésekre is megfelelő lehet.
Magnum készülékek összehasonlítása
Magnum készülék verzió | L | XL | 2500 | XL Pro | 3000 Pro | 3500 Pro |
csatornák száma | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 |
több páciens kezelése egyszerre | nem | nem | nem | nem | Igen 1+1 csat. | Igen, 2+2 csat. |
intenzitás / csatorna (Gauss) | 120 | 140 | 160 | 200 | 200 | 200 |
max. intenzitás (Gauss) | 120 | 280 | 320 | 400 | 400 | 800 |
rehabilitációs programok | 8 | 16 | 52 | 32 | 70 | 70 |
szépségápolási programok | nincs | 10 | nincs | 12 | nincs | nincs |
otthonra | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
rendelőbe | nem | nem | igen | igen | igen | igen |
kozmetikusnak | nem | igen | nem | igen | nem | nem |
matrac csatlakozás | nem | igen | igen | igen | igen | egyszerre 2 |
csonttörés | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
csontritkulás | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
artrózis | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
artritisz | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
teniszkönyök | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
ödéma | igen | igen | igen | igen | igen | igen |
szövetregeneráció | nem | igen | igen | igen | igen | igen |
hegek, sebek | nem | igen | igen | igen | igen | igen |
alvászavar | nem | nem | igen | nem | igen | igen |
- PEMF (pulzáló mágneses mező terápia)
- 1 csatorna | 120 Gauss
- 8 terápiás program
- magyar nyelvű menü
Magnum XL
- PEMF (pulzáló mágneses mező terápia)
- 2 csatorna | 280 Gauss
- 16 terápiás és 10 beauty program
- magyar nyelvű menü
Magnum 2500
Magnum XL Pro
- PEMF (pulzáló mágneses mező terápia)
- 2 csatorna | 400 Gauss
- 32 terápiás és 14 beauty program
- magyar nyelvű menü
Magnum 2 Pro Drive
- PEMF (pulzáló mágneses mező terápia)
- 2 csatorna | 400 Gauss
- 41 terápiás program
- autós töltés is!
- magyar nyelvű menü
Magnum 3000 Pro
- PEMF (pulzáló mágneses mező terápia)
- 2 csatorna | 400 Gauss
- 70 terápiás program
- 1+1 mód
- magyar nyelvű menü
Magnum 3500 Pro
Általában ez szokott a baj lenni az ajándékba kapott, az interneten vásárolt eszközökkel.
Kaptam egy MD-27 Kyro Plus készüléket, ami 27MHz-en dolgozik. Van hozzá egy kb. 35 átmérőjü henger amu ca. 15cm magas. Pl. nyakba, vagy combra lehet húzni. A készüléktől egy egy eres kábelt lehet csatlakoztatni. Leirás sehol nem fellelhető.Mire
lehet ezt használni?
A mágnesterápia egy biostimulációs módszer, melynek fő alkalmazási területe a csontok, ízületek (szalagok, porcok, inak) sérüléseinek és gyulladásos folyamatainak kezelése. Az egyéb szövetkere is hatással lehet, bár mint mondtam, ezek nem elsődleges kezelési célok. Segíthet, de nem garantált.
A herpeszes fájdalom csökkentésére leginkább a lágylézer kezelés javasolható. A fájdalom mentén, pontról-pontra végig kell kezelni naponta 1x. Csökkenhet a fájdalom és a lázerterápiának erőteljesebb a szövetregenerációs hatása.
A Personal Laser L400 vagy az Energy Laser L500 és L2000 készülékek megfelelők lehetnek.
Ket és fél éve herpes zoszter övsömör. Bal oldalon fü, fej, szemhéj, homlok. A fájdalom megmaradt.
Úgy vettem ki az írásból, hogy idegkárosodásra is használ.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlöm Piroska
Igen. Ezek a mágnesterápia javasolt felhasználási területei.
Folyamatos derék, és hátfájásra alkalmazható e?
A pulzáló mágnesterápia a csontritkulás kezelésére jó – erre használja!
Nulla hatása van a magas vérnyomásra és a húgysav szintre. Teljesen értelmetlen ezek miatt használnia.
Pár évvel ezelőtt kaptam egy pulzálómágnes matracot.Csontritkulás és magas vérnyomásra használtam 1-5Hz és 8-12 Hz között. A magas vérnyomás most már nem jellemző de a magas húgysav-szintemen szeretnék segíteni ,mert köszvény kezelésére 5 Hz ír az ismertető.Lehetséges hogy javítani tudnék rajta? Írtak fel tablettát is de ha tabletta nélkül megoldható inkább azt szeretném.Vérhígítót is szedek.
igen, alkalmazható. Szerencsés esetben segíthet enyhíteni a panaszokat. A mágnesterápia fő alkalmazási területe a csontbetegségek és ízületi problémák kezelése. Azonban a mágnesterápiának van vérkeringést segítő hatása is, ami révén csökkentheti a polineuropátiás panaszokat is. Nagyobb valószínűséggel segíthet a Bemer terápia (bár neuropátiás panaszokra ez sem garantált). Azonban a Bemer kifejezetten javítja a mikrokeringést és így hozzájárulhat a diabeteszes eredetű ér és idegkárosodás megállításához és némi javításához.
Jo napot, azt szeretnem megkerdezni, hogy diabetikus láb (polyneuropatiara) alkalmazhato-e a magnesterapia?
Elore is koszonom szepen
A mágnesterápia fő alkalmazási területe a csontritkulás kiegészítő kezelése. A cikket (amihez ezt a kérdést feltette) olvassa el alaposan – görgessen felfelé. Benne van, hogy milyen kezelési idő és kúra időtartam a szokásos javaslat.
A Magnum XL készülék már megfelelő erre a célra. A készülék ára tartalmazza a térd kezeléshez szükséges kiegészítőt, az éjjeli kezelést lehetővé tevő matracot viszont külön kell beszerezni.
Súlyos csontritkulásban szenvedek.Gerinc csigolyáim értékei -3,8 és-4,9 között vannak. Hat éve mellrákkal műtöttek. Mivel igen kezdeti stádiumú volt, a kezelés sem volt drasztikus. Azóta tünetmentes vagyok. Alkalmazhatom-e a mágnesterápiát? Ha igen, akkor az éjszakai gyógyításban gondolkodom, vagyis mágneses matracban. A térdemben kopás van, attól is szenvedek. Kérdésem az lenne, hogy melyik típusú készüléket és matracot ajánlaná? Mennyi ideig lenne ajánlatos használni naponta, ill. hosszabb távon? Tudna-e olyan boltot ajánlani, ahol alacsonyabb a készülékek ára? Segítségét előre is köszönöm.
az orvosa által javasolt gyógyszereket, abban a dózisban, ahogy felírta.
Ebben a betegségben a mágnesterápia nem segít. Esetleg az izomtünetek csökkentésére izomstimulátor használható.
Parkinsonre mit javasol? Milyen paraméterekkel?
A mágnesterápia használható, de az anémiát (vérszegénységet) nem befolyásolja, nem javítja, nem mérsékli.
A mágnesterápia a csontok, ízületek problémái esetén hatásos. A vérképzése nem.
Egy éve vérszegénységgel kezelnek, most már kéthavonta kapok kettő, vagy négy adag vért.
Orvosomban teljes mértékben megbízom. A kezelést továbbra is az utasításai szerint folytatva
kérdezném, hogy kiegészítő kezelésként érdemes lenne-e a pulzáló mágnesterápiát alkalmazni?
Olyan matracom van, amelyiken az időt és a frekvenciát is tudom szabályozni.
Válaszát előre is nagyon köszönöm.