Hogyan növeld a TENS elektróda élettartamát?
A fájdalomcsillapító, izomstimulációs, mikroáramú és szépségápolási elektroterápiás kezelésekhez nélkülözhetetlen a TENS elektróda. Hívják tappancsnak, öntapadó elektródának, gél-elektródának is. A TENS elektróda a bőrre ragasztva, a felületén levő kocsonyás anyag (gél) segítségével biztosítja a megfelelő impulzus átvitelt a készülék és a bőr között. A TENS elektróda élettartama nem véges, de van néhány trükk, amivel meghosszabbíthatod.
Kattints a részletekért!
Ha a TENS elektróda száraz (nincs elég gél) vagy nem tapad, akkor az impulzusok nem vagy nem megfelelően jutnak a bőrére. Ennek egyik következménye, hogy a kezelés hatása elmarad a kívánttól. A másik pedig, hogy a rossz minőségű elektródával a kezelőáram intenzitását növelni kell, ami kellemetlenné vagy akár fájdalmassá teszi magát a kezelést.
Az öntapadó TENS elektróda (tappancs) élettartamát gondos használattal növelheted
- Az elektródákat egy műanyag lapra ragasztva kapod meg.
- Óvatosan válaszd le őket a lapról. Ne tapogasd a ragasztót, mert ez csökkenti a tapadását.
- Ügyelj arra, hogy ne kerüljön földre, ne ragaszd ruhára, mert az ezekkel „összeszedett szöszök” gyorsan rontják a tapadást.
- Mielőtt az elektródát a bőrödre ragasztod, mosd meg a kezelendő bőrterületet langyos, szappanos vízzel (zsírtalanítás) és töröld szárazra. Csak teljesen száraz bőrre ragassz elektródát!
- Használat után egy mozdulattal húzd le a bőrödről és azonnal ragaszd vissza a műanyag lapra tároláshoz. Ne a kábelnél fogva húzd, mert a kábelt kiszakíthatod!
- Tartsd az elektródát a hűtőben! Nem fagyasztóban, hanem sima hűtőszekrényben. Több használótél érkezett visszajelzés szerint ez növeli az élettartamát.
- Ha az elektróda felületét már száraznak látod, egy csepp vizet cseppents az elektródára, így még nyersz néhány plusz használatot.
- Egy idő után az elektróda egyáltalán nem ragad. Ekkor kontakt zselé és ragtapasz segítségével még hosszabbíthatod az élettartamát.
- Ezt nem érdemes sokáig csinálnod, mert száraz elektróda nem viszi át az impulzust és a kezelés hatása csökken vagy elmarad.
- Egyszer azonban eljön az idő, amikor ezek a trükkök sem segítenek és kénytelen vagy kicserélni az öntapadó elektródát egy újra.
Ha a fentieket figyelembe veszed és alkalmazod, akkor maximalizálhatod az elektródák élettartamát és a kezelés hatékonyságát is, miközben a költségeid is optimalizálhatod.

Ugye tudod, mire való a kanál, a villa vagy a kés? Ez nem is túl bonyolult, hiszen már gyermekkorod óta használod őket. De ugyanilyen jól ismered-e azt, hogy mire való a TENS, a mikroáram, a lágylézer vagy az ultrahang és sorolhatnám még az otthoni kezeléseket biztosító eszközöket. Írásaim, filmjeim ezekről szólnak. Segítek megérteni melyik mire való, mikor és hogyan használhatod. Kövesd írásaim, csatornám!