Vibrációs tréning alkalmazása – kérdések és válaszok
Tudod-e, hogy kinek és miért jó a vibrációs tréning? Megannyi hit és tévhit kering a vibrációs trénerekkel kapcsolatban. Nézzük át azokat a kérdéseket, melyekkel érdemes tisztában lenned, ha meg szeretnéd tapasztalni a vibráció áldásos hatását.
Érdekesnek tartom megemlíteni, hogy az egyes fórumokon zömében dicsérő szavakat kap a vibrotréning, azaz a hozzászólók nagy része maximálisan elégedett az eszközzel.
Biztos, hogy fogok fogyni, ha ráállok a vibrációs trénerre?
Ha csak ráállsz, akkor valószínűleg csak keveset fogsz leadni. A fogyáshoz gyakorlatokat is kell, hogy végezz.
A vibrációs trénert sportolók erőfejlesztéséhez találták ki. Hatékonyan segíti az izomerő javítást, a fogyást és az áhított alak elérését.
De ahogy minden sporthoz, minden fogyáshoz türelem és rengeteg akaraterő szükségeltetik, úgy ehhez is. A hónapok, évek alatt felszedett kilóktól nem szabadulsz meg egyik napról a másikra.
Amennyiben a szervezeted hosszabb időn keresztül több kalóriát éget el, mint amennyit beviszel, akkor az elraktározott zsírokból kezd energiát felszabadítani. Ilyenkor fogysz.
Igen ám, de a tested nem lehet ám csak úgy becsapni. Alkalmazkodik az új helyzethez. Váratlanul elkezdett csökkentett kalóriabevitelt vészhelyzetként éli meg, és lelassítja az anyagcserét, optimalizálja a felhasználást, azaz kevesebbel is beéri – így megáll a fogyás is. Nem túl kecsegtető, igaz?
A csodafogyókúrák varázsa egyébként is csak pár napig tart és azonnal elillan, ha a fogyni vágyó hűségesen visszatér korábbi életviteléhez és étrendjéhez. Sőt, mivel a csökkentett kalóriatartalmú étrend hatására az izomzat lecsökken, a normál étkezésre visszatérve a bevitt kalóriamennyiség már túl sok(k) lesz, így raktározni kezdi a szervezet, mégpedig zsír formájában.
A vibrációs tréning az izmok működésének azon sajátosságát aknázza ki, hogy a fokozott izomműködés mellett esély van a fogyásra. Azaz, a megszokott kalóriabevitel mellett is növeli a kalóriafelhasználást.
Nem érdemes tehát állandó fogyókúrákkal sanyargatni a szervezetet és a jojóeffektus mocsarába süppedni.
Jó hír: az izmok rendszeres dolgoztatása látszani fog az alakodon. Az edzés még a zsigerek közötti (hasüregi) zsír bontását is elősegíti.
Érdemes megfogadni: ne törekedj heti 0,5-1 kg-nál nagyobb mértékű fogyásra, mivel ezen túl már nem csak a zsír ég, hanem az izom is, ami egyáltalán nem egészséges.
A vibrációs tréning önmagát tekintve nem csodaszer, de az étkezés erejével párosítva nagyszerű eredmények érhetők el vele.
Keveslem a 10 percet, növelhetem az edzés időtartamát?
Amennyiben kezdő sportoló vagy, nagy túlsúllyal rendelkezel vagy műtétek utáni rehabilitáció céljából használnád a gépet, akkor legyél türelmes és csak fokozatosan növeld az időtartamot.
Hogy miért? Azért, mert a vibrációs tréning magasabb intenzitású, mint az azonos idejű hagyományos edzés. Erre mondják, hogy rövidebb idő elegendő a vibrációs edzésből (bár a rövidebb idő alatt nem fogsz annyi kalóriát égetni, mintha ténylegesen edzőteremben edzenél). Ha induláskor túlerőlteted magad, az könnyen kedved szegheti a további edzésektől.
Kezdd a tréniget rövid (kb 10 perces) idővel és 1-2 naponta emeld 1 perccel. Mire így 30 percig jutsz, már nyugodtan edzhetsz.
Ha valami miatt szív-, és tüdőkímélő testmozgás javasolt a számodra, a vibrációs tréning neked való, szeretni fogod.
Hányszor kell edzésre mennem ahhoz, hogy látszódjon is rajtam?
Ez teljesen egyénfüggő, hiszen egyénenként más a foglalkozásunk, más menüt ebédelünk, stb. Általánosságban elmondható, hogy nagyjából 15-20 alkalom után válik érezhetővé a test feszességének javulása. Látható változás, fogyás, izmok növekedése csak 2-3 hónap után, kitartó edzéssel érhető el. Az elért eredményt csak úgy tarthatod meg, ha folytatod az edzést. Ha leállsz, 10-14 nap alatt elvész a néhány hónapos edzés eredménye.
Az elégetett kalóriák számát a gyakorlatok típusa, intenzitása, az edzés és a pihenőidő hossza határozza meg.
A leggyorsabb változás akkor érhető el, ha az edzések mellett odafigyelsz a a napi bevitt kalóriamennyiség optimális összetételére (fehérje-szénhidrát-zsír).
Tipp: ha fogyni szeretnél, heti legalább 3-4 alkalommal edzz, ha csak meg szeretnéd őrizni az alakod, elegendő heti 2-3 edzés.
Jó hír: ha elég intenzíven edzel, nemcsak az izmaid lesznek szép formásak, hanem a bőröd is feszesebb és tónusosabb lesz.
Ez az igazság: olyan, hogy helyi zsírégetés, nem létezik. Hiába szeretnénk csak a hasunkról fogyni, az egész testünkről fogunk, és általában azokról a kényes helyekről legutoljára, ahová legelőször rakódik a fölösleg.
Epekövem van, alkalmazható a vibrációs tréning?
Sajnos nem, és a következő megbetegedések esetében sem: friss törés, hólyagkő, epilepszia, protézisek, frissen beültetett fém implantátumok esetén, magas vérnyomás, daganatos megbetegedés, vesekő, trombózis, gyulladás esetén, valamint szívritmuszavar, pánikbetegség, cukorbetegség, ízületi gyulladás, szívbillentyűhiba esetén.
Fog fájni tőle a hátam?
Mivel a vibráció harmonikus, azaz kiszámítható, nem fog hátfájást okozni. Ez a vibráció nem hasonlítható össze például a kamionsofőrök által elszenvedett úgynevezett foglalkozási rezgéssel.
Retinaleválást és halláskárosodást okoz
Te valóban elhiszed ezt? Ahogy már említettem, a vibráció teljesen harmonikus, és nem teszi tönkre a testedet.
Gerincsérvem van, használhatom a gépet?
Természetesen, azonban beszéld meg orvosoddal, edződdel, melyek azok a gyakorlatok, mozdulatok amelyek ellenjavallottak a számodra.
Úgy hallottam, károsítja a kötőszöveteimet és a csontjaimat. Igaz ez?
A vibrációs trénerek hatása tudományosan alátámasztott. Olyan orvostechnikai berendezésekről beszélünk, melyek nemhogy károsítanák a csontszövetet, és a kötőszövetet, inkább növelik a csontsűrűséget, és segítik a kötőszöveti stimulációt.
Terhesség után mikor kezdhetem el a használatát?
Csakúgy, mint más edzés esetében, szülés után hat héttel állhatsz fel a vibrációs trénerre.
Idős vagyok én már ehhez!
Tanulmányok eredményei alapján kijelenthető, hogy a vibrációs tréning idősebb életkorban is fokozza az erőnövekedést, valamint javítja az egyensúlyi érzetet és a stabilitást. Maximálisan biztonságos és hatékony edzésmódszer az idősebb korosztály számára is.
A gépen lévő kapaszkodók segítségével biztosítható a stabil testtartás, és a gépre való fellépés is csupán egyetlen lépcsőfoknyi mozdulatot jelent. Elesni edzés közben szinte lehetetlen, ráadásul fantasztikusan kezelhető vele a csontritkulás és az ízületi gyulladás is. Súlyos panaszok esetén kerülni kell az intenzív gyakorlatokat.
Edzhetek-e este?
Igen, de készülj fel rá, hogy fel fogsz pörögni tőle, és nem biztos, hogy könnyen el tudsz aludni egy edzés után.
Edzhetek-e menstruáció alatt?
Az első pár napban ajánlott az edzésmentesség, mivel a vibráció fokozza a vérbőséget. Azonban ennek ellenére próbáld ki! Lehet, hogy a vibrációs tréneren végzett kíméletes edzésmunka segít ellazítani a méhizomzatot és csökkenti a panaszaid.
A vibrációs trénerrel végzett masszázsgyakorlatoknak van bármilyen értelme?
Igen, hiszen ezek a gyakorlatok fokozzák a vérkeringést, a nyirokáramlást, és megerősíti a kollagéneket. Mindennek köszönhetően könnyebben megszabadulhatsz a salakanyagoktól, és a narancsbőrtől.
Rehabilitációs központok, élsportolók használják eredményesen és örömmel. A vibráció erejét kiaknázó edzés jó hatással van az egész szervezetre, nyugtat, lazít, felfrissít, csökkenti a fájdalmat, serkenti a vérkeringést, és erősíti az izmokat.
Remek kiegészítő edzés lehet, és hozzájárul a vágyott testalkat eléréséhez.
Próbáld ki Te is! Kellemes edzést! Olvasd el a vibrációs trénerel kapcsolatos többi írásomat is!
A vibrációs tréner -ha jól használják, azaz nem csak „lötykölődnek” rajta- hatékony edzésmódszer lehet.
Persze van egy csomó filléres, kapaszkodó nélküli, ülve használható „izé”, amit csak vibrációs trénernek hazudnak – ezeknek semmi értelme.
Ha „rendes” eszköze van, akkor keressen fel egy tréninggel foglalkozó szakembert és nézze meg, hogy mi az a vibrációs edzés.
Ma már léteznek medikal fitnesz edzők, akik úgy tudnak edzéstervet készíteni, hogy figyelembe veszik, mit bír például egy COPDs.
Medical fitnesz – testreszabott edzésvezetés betegek számára
Tisztelt Doktor Úr! Súlyos emfizémás COPD-m van. Ezért nem tudok eleget mozogni. Nem tudom, hogy a vibrációs tréner segítség lehetne-e a fizikai állapotom javítására? 2 és fél honappal szürkehályog műtét után lehet-e használni? Válaszát előre is köszönöm!
Szokott buszon, autóban utazni? Lépcsőn járni?
Ha az ezek során „kapott” rezgés, rázkódás nem rontja az állapotát, akkor a vibrációs tréner sem fogja.
Természetesen figyelnie kell arra, hogy a vibrációs tréninget fokozatosan adagolva kezdje el. Azaz ne kezdjen egyszerre olyan térningbe, mint aki évek óta edz. A terhelést fokozatosan kell adagolni.
keressen fel medikai fitnesz edzőt, az ő feladata, hogy meglévő betegség mellett segítse a helyes terhelés, edzés meghatározását. Medical fitnesz – testreszabott edzésvezetés betegek számára
Tisztelt doktor úr,
Vérnyomás csökkentőt szedek már évek óta. Nem azért mert magas a vérnyomásom, hanem az időskori magasvérnyomás betegség kivédése céljából írta fel anno az orvosom.
Pánik betegségem is volt, de már sikeresen leküzdöttem. Mitralis prolapsusom is van, de teljesen tünetmentes. Mindezek mellett javasolt-e nekem a vibrációs tréner használata?
Ha viccelni akarok, azt mondom, hogy próbálja ki!
A rázkódás hatására a vesekövek hajlamosak „elindulni” és heves görcsrohamot válthat ki. Régebben a vesekövesség esetén épp ezért javasolták a lépcsőzést (lefelé) …. a rázkódás segített a kövek távozásában.
Ha ettől nem tart, akkor nyugodtan használja a trénert, legalább megszabadul 1-2 kisebb kőtől.
Vesekô esetèn mièrt nem szabad hasznalni?
Egy veszélyt rejtő eszköz használatát olyan életkorban érdemes elkezdeni, amikor már teljes mértékben megérti a használat kockázatait és nem csinálhat olyat, amivel veszélyezteti magát.
A 3 és 5 éves gyerek nem ilyen. Felállítja a billegő padra és ő még nem észleli a veszélyeket. Kibillen az egyensúlyából, elesik, a keze vagy lába beszorul a billegő platform alá és akkor jön a nagy sírás-rívás, hogy egy életre megnyomorodott.
Majd ha elérik a 12-13 éves kort, hogy belátással legyenek az esetleges kockázatokra, akkor engedje őket hozzá. Egyébként legyen tabu… vagy vállalja ön az esetleges sérülésük kockázatát.
Egy szülőnek kell lennie annyi eszének, hogy ezt felvállalja és következetesen ehhez is tartsa magát. Ma nem engedi meg és holnap sem. Nincs olyan, hogy oké, csak egy percre. Annyira sem.
A vibrációs tréner „felnőttek játéka” és nem gyerekeké. Pont.
Én nem engedtem a gyerekeimnek (ebben a korukban) 🙂
Van egy vibrációs edzőpadom és a gyermekeimet (3 és 5 évesek) is érdekli, hogy mit csinál apa. A fenti írás alapján jót is tehet nekik, ha kicsit üldögélnek vagy állnak a gépen. Ebben kérném a megerősítését, előre is köszönöm
Lehet használni epekővel, de nem tanácsos. Epekővel például nem érdemes zsírosakat enni, tábla csokit befalni, mert görcsöket okozhat. A vibráció elmozdíthatja az epekövet, beszorulhat az epevezetékbe és onnan csak a sebészkés szedi ki. Ha tehát a műtéttől és epegörcsöktől nem tart, akkor egészen nyugodtan használhatja a vibrációs trénert.
Érdeklődni szeretnék, hogy epekővel miért nem lehet használni a vibrációs trénert? Egy ultrahangos vizsgálaton derült ki, hogy az epém félig van kővel. Bár ez eddig sem okozott problémát a mindennapokban! Válaszát előre is köszönöm!
A testmozgás (közepes intenzitással) segíti a szívműködést és rendszeres testedzéssel a billentyűprobléma által okozott panaszokat is mérsékli.
Nincs különbség a futás vagy vibrációs tréner között.
Mitrális szívbillenyű zavarral használható a gép? Már próbáltam korábban ilyen gépet, és mostanában elkezdtem futni,fogyni szeretnék,és most olvastam hogy szívbillentyű rendellenességgel sem ajánlott ez a gép, de nekem nincs panaszom sem, az orvosok csak annyit mondtak hogy élsportoló ne legyek, illetve altatás alkalmával szükségem van antibiotikumra, ezen kívül semmiben nem akadályozott eddig ez a kis rendellenesség! Köszönöm szépen előre is a válaszát!
Ha szokott villamosozni, buszozni, autózni, kerékpározni vagy sétálni – és ez nem fokozz a panaszait, akkor egy kis edzés sem fogja. A vibrációs tréning minimális vérbőséget fok okozni a kismedencéjében – a kismedence nem vesz részt a vibráció kompenzálásában. A láb és törzsizmok dolgoznak ilyenkor, tehát a keringésjavulás döntően ezekben történik.
Érdekelne, hogy endometriózis esetén lehet alkalmazni? Jelenleg vannak alhasi cisztáim, de műtét még egy ideig nem várható. Aggódok amiatt, hogy a vibráció okozta vérbőség talán fokozza a tüneteket.
A férfiakat vonzhatja, de a hölgyeket elijesztheti. Bocs… de Ön érti a kérdését? Azt hiszem, hogy én nem.
A vibra fit coach alkalmazhat olyan nőt, akinek van mellbeültetése ?valaszat elore is koszonom
Nem igazán értem, hogy mire gondol! Nem igazán kényelmes eszköz a babaprojekthez. Inkább a franciaágyat javaslom. Bocs… de ezt el kellett viccelnem. Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor azt mondom, a vibrációs trénert kerülje el a teherbeesési kísérletek és a terhesség ideje alatt egyaránt.
Baba tervezésnél lehet használni? Próbálkozunk egy ideje már, ülő munkát végzek, ezért gondoltam jó lenne használni a gépet. Válaszát előre is köszönöm.
A térd elkopását alighanem a túlsúly számlájára kell írni. A korábbi testsúly annyival haladta meg a normált, mintha folyamatosan egy 50kg-os zsákot cipelt volna a hátán. Még alvás közben is. Nem csodálkozom, hogy a térd tönkrement.
Menteni a menthetőt a térdet stabilizáló izmok megerősítésével lehet (combizmok. Olvassa el ezt a cikkem.
A vibrációs tréner – megfelelően végzett gyakorlatokkal- kiváló segítséget jelenthet. Azonban nagyon fokozatosan kell belekezdeni! Egy fájós térddel, gyenge izomzattal, hirtelen nagy terhelés a tárdpanaszokat fokozni fogja. Az izomépítéshez idő kell, minimum 3-4 hónap, napi edzés mellett. Elkezdeni rendkívül fokozatosan szabad! Napi 5 perc, aztán két nap múlva 6, pár nap után megint emelni egy percet. 40-45 nap múlva eléri a 25-30 percet és addigra az izomzat fokozatosan hozzászokik és hozzáerősödik az edzéshez. Ha egyből fél órával kezd, az csúnyán fokozhatja a fájdalmakat. Félig tönkretett térddel csak nagyon óvatosan szabad belekezdeni.
Szívritmuszavar esetén a mérsékelt intenzitású, de rendszeres testmozgás biztosan előnyös. Így Ön szívritmuszavarral nyugodtan használhatja a gépet.
A glaukoma és sport kapcsán egyértelműen kedvező hatása van a testmozgásnak. Tanulányok igazolják, hogy a rendszeresen mozgó páciensek között a tünetek enyhébbek (maga a glaukoma is ritkább a rendszeresen testedzést folytatók között).
Vannak sportok, amelyek biztosan nem jók – ilyen a súlyemelés, a haűri nyomást fokozó módszerek, illetv az olyan tornagyakorlatok, ahol a fej hol lent, hol fenn van (pl. a gimnaszika, fekvőtámaszok, planking, TRX). Megfelelők az intenzív séta, kocogás, futás, kerékpározás, bármely kardio edzés, így a vibrációs térning is.
Ha hosszabb ideje nem mozgott, akkor egy pár perces fizikai edzésre bizony lehet légszomj. Fokozatosan, néhány perccel, mondjuk 5-tel kezdjen, és minden nap emelje fél perccel az adagot. Egy hónap múlva hozzászokik a szervezete és már jobban fog esni az edzés.
Karácsonyra kaptam egy trénert a férjemtől, használom és imádom.
Férjem is kipróbálta, de mivel évekkel ezelőtt térd porc problémája volt ( sajnos eléggé elkopott neki a bal térdénél, akkor még kb 135kg volt, de betegségből adódóan lefogyott és jelenleg 90kg körül mozog a súlya), inkább nem használja.
Szeretném a tanácsát kérni, hogy ebben az esetben ajánlja e a használatát.
Köszönöm válaszát.
Nekem szívritmuszavarom van, a férjemnek glaukomája. Használhatjuk a vibrációs gépet? Próbáltam, de úgy érzem alig kapok levegőt.
Olvassa el ezzel kapcsolatos cikkemet.. Röviden a lényeg. Az epilepszia relatív ellenjavallat. Az, hogy az ön esetében szabad-e használni az előnyök-kockázatok mérlegelése után lehet dönteni. Mivel én nem ismerem az ön betegségtörténetét, kezelését, egyéb betegségeit, így a kezelőorvosaival kell megbeszélnie és eldöntenie a kérdést.
Másfél éve 52 évesen lettem epilepsziás.Gyógyszert szedek,azóta tünetmentes vagyok.
Kaptam egy vibraciós trénert,nem tudtuk hogy kizáró ok lehet az epilepszia.Azt szeretném kerdezni,hogy napi rövid 5-10 perces ideig sem szabad használni?
Előre is köszönöm a válaszát!
Önmagában a korábban behelyezett csípőprotézések nem jelentek semmilyen akadályt. Van ismerősöm, aki a kétoldali protézise ellenére naponta 40-50km-t (!) kerékpározik és kutya baja.
Az, hogy az Ön állapota lehetővé teszi-e, nos… ezt távolról, egyetlen sora alapján nem tudom megítélni. Kérdezze meg kezelőorvosát, aki ismeri az Ön esetét, állapotát, egyéb betegségeit.
Most készülök venni egy trénert, de 2 csípő protézisem van. Én nem érzem, hogy gondot okozna, de szeretnék szakmai véleményt kérni.Köszönöm szépen.
Bocs, de ezt el kell viccelnem! Ha túl sok időt tölt edzéssel, akkor nem jut idő a teherbeesésre!
A viccet félretéve: a testmozgás, vibráció nem jelent kockázatot, sőt erősíti a medencefenéki izmokat, ami a szülés utáni felépülést segíti majd. Feleségem még a terhességei 8. hónapjában is napi szinten kerékpározott (30-40km-t erdei utakon, terepen) és teljesen problémamentes terhességei és szülései történtek.
Sokkal inkább kockáztatja a teherbeesést a mióma! Ez csökkentheti annak esélyét, hogy a megtermékenyített petesejt megfelelő helyen tapadjon és emiatt a vetélésnek is nagyobb a kockázata. Ennek kockázatát a nőgyógyásza tudja megítélni. Minél nagyobb a mióma, annál nagyobb a kockázat. Apró, 1-2cm-es mióma valószínűleg semmi bajt nem okoz, ha nagyobbak, akkor ezzel nő a rizikó is.
Párommal babát szeretnénk, napi 40percet edzek a gépen, befolyásolja ez a teherbeesést? Van két miómám is,de azt olvastam, hogy arra nincs hatással.Válaszát előre is köszönöm.
A cukorbeteg számára fontos a rendszeres testmozgás. A vibrációs tréner beltéri, rövid időtartamú edzéseket tesz lehetővé. Érdemes kiegészíteni még sétával, nordic walkinggal, kocogással, kerékpározással, tornagyakorlatokkal.
A vibrációs tréning kedvező hatásairól írt cikkem ide kattintva olvashatja.
Kettes típusú cukorbetegek használhatják a vibrációs trénert?
Ha buszozás, autózás közben nem rázódik ki a protézise, akkor a vibrációs tréneren sem fog. A vibrációs tréneren elsősorban olyan gyakorlatokat végezzen, melyek a comb, vádli és a farizmokat erősítik. Ezek az izmok (különösen a comb és vádli) biztosítják a térd stabilitását. MInél erősebbek, annál jobban tartják a térdet. Ez jó a már műtött oldalnak és kifejezetten jó a még nem műtöttnek, mert csökkennek a fájdalmak és a műtéte után gyorsabban fog felépülni.
Tisztelt Doktor Úr!
Ez év januárjában térdprotézis műtétem volt, s szeptemberben a másik térdemre is ez a sors vár. Használhatom-e a vibrációs trénert, vagy ha csak korlátozottan, akkor mely módokon tehetem ezt?
Köszönöm a válaszát.
Ha szokott sétálni, kerékpározni, autózni, buszozni vagy vonatozni, de mégsem „rázódtak ki” a visszerei a helyükről, akkor a vibrációs tréneren sem fognak.
A testmozgás az élők legtermészetesebb létezési formája. Alapvetően fontos az egészség megtartásában és az élhető életmód fenntartásában.
A MOZGÁSTÓL NEM FÉLNI KELL, hanem CSINÁLNI! Rendszeresen. A vibrációs tréner egy jó pótlék szobai környezetbe, de méginkább ajánlom a sétát, nordic walking-ot vagy a kerékpározást. Minimum 50-60 perc naponta és a gyógyító hatása sem marad el.
Tisztelt Doktor úr!
Nekem csúpán egy kérdésem lenne!
Lehet-e visszeres lábbal használni a trénert?
Válaszát előre is köszönöm !
A sérvet a hasfal meggyengülése okozza. Ebben szerepet játszat a mozgáshiány és a has-törzsizmok ellöttyedése is.
A hasfal stabilitásának jót tenne az edzés, viszont meglévő sérvre minden olyan gyakorlat, ami a hasprést fokozza kedvezőtlen.
„Bármelyik ujját harapja meg, egyaránt fájni fog.” Azaz az edzés jó lenne, de a vibrációs tréneren bizony össze kell szorítani a has és törzsizmokat. A sérv fokozódhat. Ha viszont a has és törzsizmokat nem edzi, akkor ellöttyednek, ami a sérvkapu tágulásához, növekedéséhez vezet.
Kérdezze meg a sebészét, hogy mit javasol az Ön esetében, mert távolról nem tudom megítélni, hogy melyik lenne előnyösebb (edzeni vagy hagyni).
Köldöksérvvel használható a vibrációs tréner? Köszönöm válaszát!
A gerincsérves panaszokat igen hatékonyan lehet fokozni vibrációs trénerrel és súlyzós edzéssel egyaránt. Ha nem akarja a panaszit fokozni, akkor a vibroshaperét tegye egy darabig a szekrény alá.
Olvassa el gerincsérv otthoni kezelési lehetőségeiről szóló cikkem. Ilyen esetben a megoldást az izomstimuláció jelenti.
Tisztelt Doktor Úr!
Porckorong sérvet állapítottak meg nálam.Fáj a derekam a térdembe sugárzik a fájdalom.Nyakam vállam is kopásos.Használhatom a vibro shappert?Milyen gyakorlatokat végezhetek?Köszönöm ha válaszol.Üdv.Zsuzsa
Véleményem szerint semmilyen módon. Ha az implantátuma kiesik, akkor azt sem a járás, buszozás, sem a vibrációs tréner nem okozhatja.
Szerintem 6 órával a fog implantátum után lehet óvatosan edzeni, vibrációs tréneren biztos.
T. Doktor Úr!
Nemrégiben behelyezett fogászati implantátum esetében az első 3 hónapban mennyire befolyásolja az edzés a csontosodást, esetlegesen ellenjavallt-e? Amennyiben csontpótlás is történik, úgy a 6 hónap alatt ajánlott-e a vibrációs tréner?
Ha a sebe begyógyult, akkor nincs akadálya, hogy a vibrációs tréneren állva ezt a kezét is használja kapaszkodásra. Fekvőtámasz és egyéb, a csuklóját igénybevevő, terhelő gyakorlat azonban nem végezhető a csontosodás befejeződéséig (80-100nap).
Tisztelt Doktor úr!
A csuklómból letört egy kis darab 5 hete és ezért egy kis lemezt kellet be tenni, használhatom e a vibrációs gépet.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözletel Erzsébet.
Ha a buszozás, villamosozás, járás, lépcsőzés, kocogás hatására nem mozdul ki a spirál, akkor a vibrációs tréner sem fogja onnan kirázni.
Ha a spirál rosszul van betéve, akkor elmozdulhat bármitől, akár a sétától, akár a vibrációs géptől is.
Tavaly vásároltam egy vibrációs trénert. Minden előnyét megtapasztaltam. Nőgyógyászati spirál felhelyezése után tájékozódtam, és olvastam valahol, hogy a spirál elmozdulhat. Így már nem használom. Hiányzik a tréner használata. 40+-osan nem opció egy becsúszott bébi. Ön szerint tűzzel játszás az újra használata? Válaszát előre is köszönöm!
a veseko tavozasat 3 dologgal lehet segiteni
1., sok folyadek
2., simaizom gorcsoldo gyogyszer
3., lepcsozes
A folyadekbevitel noveli a vizelet mennyiseget, ami felulrol nyomja lefele a kovet. Ha simaizom gorcsoldoval tagitja a hugyvezeteket, akkor felulrol a vizelet konnyebben kinyomja a kovet. A lefele lepcsozes ezt pluszban segiti.
Tisztelt Doktor úr, már többször voltak apró veseköveim, ki is mentek. Most is van pár 2-3 mm es. Sok folyadékkal esetleg nem tudja a lépcsőzést pótolni és távozás elősegíteni? Köszönettel P Zsolt
A vibrációs tréner nem okoz nagyobb terhelést a tesének, mint a lépcsőn járás, kerékpározás, autózás, buszozás, vonatozás, villamosozás. Ha a mindennapi közlekedési rezgéseket „kibírja”, akkor a vibrációs tréner sem fog ezeknél komolyabb bajt okozni. Persze érdemes fokozatosan elkezdeni a használatát, ne egyszerre félórás tréninget tartson! Első nap 10 perccel szoktassa magát és kétnaponta emelje 1 perccel az edzésidőt. MIre eléri a 25-30 percet, a teste is megszokja az új hatást.
Tisztelt Doktor úr!
Egy 8 mm-es Lipóma (zsírdaganat-jó indulatú) van az agytörzsemben. KB 3 éve derült ki egy MRI vizsgálaton. Azóta változatlan minden, nincs kihatással a mindennapjaimra, így nem is nyúlnak hozzá amíg nem muszály. Emellett 1-es típusú inzulines cukorbeteg vagyok és túlsúlyos. Ülő munkát végzek. Mit tanácsol? Használható számomra a vibrációs tréner?
Válaszát előre is köszönöm
Üdvözlettel K. Emese
A vibrációs trénert eredetileg a holland gyorskorcsolyázó válogatott edzője találta ki és kezdte alkalmazni sportolók körében. Kifejezetten az erőnyerés gyorsítására. Más kérdés, hogy egy 12 éves gyereknek szerintem dögunalom a vibrációs tréner. Sok játékra, mozgásra és helyes táplálkozásra lenne szüksége inkább. A vibrációs tréner inkább való a nagymamának-papának, mint az unokának.
Tisztelt doktor Úr!
Kérdésem, hogy a 12 éves, jelenleg is sportoló, de sajnos súlyfelesleggel küzdő fiú unokám használhatja-e a vibrációs trénert. Nagyon fontos lenne a válasza, mert ettől teszem függővé a vásárlást. Felelőséggel állítom, hogy nem tudom hogyan hat ez a tréner egy fejlődésben lévő szervezetre. Megköszönöm, ha rövid időn belül válaszol, mert 3-ig el kell dönteném. Boldog új esztendőt kívánva üdvözlettel Galináné T. Gertrúd
Egy évekkel ezelőtti műtét nem befolyásolja a vibrációs tréner használatát. Fokozatosan kezdjen bele az edzésbe!
Tisztelt Doktor Úr!
2016-ban műtöttek melldaganattal, azóta jól vagyok, hormonkezelést kapok. Ajánlott sázmomra a vibréciós tréner?
Köszönöm Emese
Olyan készüléket keressen, amelyben vertikális és horizontális irányú vibráció is van. Továbbá merev kapaszkodókkal is rendelkezik. Enélkül a gyakorlatok kivitelezése nem lehetséges. OLyantól óvakodjon, ami csak egy lap, amire „csak úgy” rá kell állni és nincs ilyen kapaszkodó.
Tisztelt Doktor úr
Szív és cukorbeteg vagyok komoly térdízületekkel és pici túlsúllyal, ezért mozgásban korlátozott vagyok, kiszeretném próbálni a vibrációs tréninget de nem tudom melyik felelne meg nekem, ha lenne kedves pár típust megemlíteni amit megvehet az nagy segítség lenne számomra az egészségem miatt válaszát előre is köszönöm
Ha a mindennapi tevékenységektől -járás, munka, házimunka-, vagy a vonaton/ autóban rázkódástól nem „esik ki” a helyéről, akkor a vibrációs trénertől sem fog.
Tisztelt Doktor Úr! Nőgyógyászati spirállal ajánlott-e a használata? El tud-e mozdulni a vibrálástól? Köszönöm!
Ha a futás nem „rázza ki” és nem „vadítja meg” a miómáját, akkor a vibrációtól sem kell tartania.
Tisztelt Doktorúr!
Jóindulatú méh mióma esetén lehet használni a gépet? Jelenleg napi 4-5 km futok esténként. De szeretném a gép segítségével kicsit jobban átmozgatni a derék, hát izmaimat. Ülőmunkát végzek…
Igen. 10 perc használattal kezdjen, majd fokozatosan (naponta 1 perccel) növelje az edzésadagot, egészen 25-30 percig. Ha ezt 4-5 alkalommal elvégzi hetente, kedvező hatásokat várhat néhány hét után. AZ általános izomerő és ezzel a teljesítőképesség is javulni fog. Olyan eszközt használjon, aminek van kapaszkodója, mert enélkül nem lehet hatékony kezelést végezni.
Tisztelt Doktor Úr!
Pajzsmirigy göb esetén használhatom-e a vibrációs trénert.
Ha a sebek teljesen zárultak, nem váladékoznak, nincs gyulladás, akkor fokozatosság betartásával igen.
Tisztelt Doktor Ůr!68 éves vagyok.Tünetmentes tűdő daganatom volt 2-szer 2007-ben operáltak másodszor.2017-ben vastagbel stomat kaptam gyulladás miatt. Tavaly februárban helyeztęk vissza. Csupán feszesįteni a bőröm ,rősįteni szeretném lábizmaimat.Használhatom a gėpet?Köszönöm a válaszát.
A törés gyógyulása után. Ha a törés még nem gyógyult, nem csontosodott össze teljesen, akkor a vibráció (és egyéb fizikai aktivitás) akadályozza a gyógyulást.
Tisztelt Doktor Úr!
2019.jan.10-én bokatörésem volt. Gyógytornára járok. Mikor lehet elkezdeni a vibrációs tréner edzéseket és milyen rendszerességgel?
A teljes sebgyógyulás után igen (90-100nap a műtét után). De a tréningeket csak fokozatosan vezesse be! Azaz kezdjen csak néhány (8-10) perccel. aztán 2-3 naponta emelje az edzésidőt 1 perccel. A fokozatos terhelésre fokozatos erősödés várható. A vibráció kifejezetten hasznos a medencefenéki izomzat tartóereje szempontjából. De ne kapkodja el a kezdést! És az edzésmennyiséget se adagolja túl induláskor! Ne legyen türelmetlen sem, hiszen nem lehet 1-2 nap alatt helyrehozni azt, ami évek alatt alakult ki. FONTOS: a megfelelően adagolt és rendszeresen végzett testmozgás néhány hét alatt teljesen biztosan javít az egészségen, az állapoton.
Tisztelt Doktor Úr!Én cystocele műtét elött állok.Kérdésem az lenne,hogy használhatom-e majd a gépemet ismét?/Hálóbeültetésem lesz/Köszönöm válaszát.
Nyugodtan használhatja naponta 2x is.
Az edzésidőt ne egyszerre emelje! Minden második napon növelje 1 perccel az edzésidőt. Így 20 nap múlva már 20 perc lesz az edzés.
Ha a 20 percet is jól bírja, és jó erőben érzi magát, akkor még emelhet rajta további 5 percet, de a vibrációs tréningből nem kell 25-30 percnél egyszerre.
A 70 éves életkor nem akadálya a sportnak. Van 75 feletti barátom, aki napi rendszerességgel kerékpározik 40-50 kilométert.
De induláskor -és különösen ha túlsúly van- fontos a fokozatosság!
Bocsánat 172 cm.vagyok.
Tisztelt Doktor Úr!
Napjában hányszor lehet ráállni a vibrációs trénerre? Nekem megvan 3 és fél hónapja , mostmár elértem a 10 perces időtartamot és reggel 10′ és este 10′-et használom. Könnyednek érzem magam, elmúlt a térdfájásom és fogyni is szeretnék. 70 éves vagyok , 72 cm és 116 kg.