Vírusfertőzés megelőzés sóterápiával. Hatásos?
Ahogy minden évben, így idén is elért Magyarországra az influenza vírus. Orvosi bloggerként én sem hagyhatom szó nélkül a témát. Nekem is van néhány javaslatom, hogyan óvd meg magad és szeretteidet. Szerintem a legfontosabb teendőd a vírusfertőzés megelőzése, elkerülése. Kerüld a tömeget (ahol a vírust átadhatják). Gyakran moss kezet és használj kézfertőtlenítőt, különösen ha tömegközlekedésen kapaszkodót fogtál. Kerüld a kézfogást olyanokkal, akik köhögnek, tüsszögnek. Ne piszkáld az arcod-szemed nem tiszta kézzel. Étkezz változatosan, fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt. A sóterápia pedig egy módszer arra, hogy fokozd a védelmed. De valóban hatásos-e és ha igen, ez miben nyilvánulhat meg?
Klinikusok a sóterápiáról
A Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti Klinika honlapján ez olvasható: „2012-ben megjelent irodalmi adatok szerint az egészséges gyermekek sóterápiás kezelése csökkenti a felső légúti megbetegedések előfordulásának gyakoriságát. A sóterápia sikeresen alkalmazható …. köhögéssel járó kórképekben… megfázás, influenza …. és még számos egyéb kórképben egyaránt.”
A klinikusok iskolás csoportokban vizsgálták a sóterápia betegségmegelőző hatását. A csoport egyik fele megelőző sóterápiát kapott. Azok, akik nem kaptak sóterápiát kétszer gyakrabban lettek betegek, erősebb tüneteik lettek és a felgyógyulásuk is hosszabb ideig tartott, mint azoknak, akik sóterápiát kaptak.
Segít a vírusfertőzés megelőzésében
A vizsgálat legfontosabb megállapításai a következők:
- A sóterápia segít a vírusfertőzés megelőzésében (de nem garancia arra, hogy nem fertőződsz meg)
- Ha mégis elkapod a vírust, akkor a sóterápia az orvosi kezelések kiegészítésére alkalmas. A sós pára a légutakba jutva segít a nyákoldásban és így hozzájárul a kórokozók kiürítéséhez is. Hozzájárul a nyálkahártya duzzanat csökkentéséhez is (például ezért vannak a sós orrcseppek). Összességében segít, hogy a betegség enyhébb lefolyású, a gyógyulási idő pedig rövidebb legyen.
Mit tapasztalhatsz a sóterápia alkalmazásakor?
A sóterápia hatása nem érzékelhető rövid távon.
Ha elmész egy sóbarlangba, azon kívül, hogy jót pihentél, nem érezhettél semmit. Egyetlen kezelésnek nincs is érdemi hatása az egészségedre, még a légutaidra sem.
A sóterápia akkor hat, ha naponta több órát tartózkodsz a sós levegőn.
De ezért nem érdemes bezárkóznod a sószobába. Vannak erre a célra kifejlesztett készülékek, mint például a SaltDome sóterápiás készülék.
Segítsd további cikkek készítését.
Kattints a részletekért!
Helyezd el az éjjeliszekrényeden és aludj az általa „kifújt” sópárában. Általában 6-8 órán át alszol és ez optimális a hatékony sóterápiához. A készüléket ne a szoba túlsó sarkában helyezd el, hanem a fejedtől egy, legfeljebb másfél méter távolságban. Ekkor a leghatékonyabb.
Ha így használod, akkor sem érezhetsz egycsapásra változást az egészségedben. A sós levegő bejut a tüdődbe és „védőhálót húz köréd”. Ez a kórokozók egy részét távol tudja tartani tőled.
Többször írtak már olyanok, akik azt várták a sóterápiáról, hogy a napok óta 38-39 fokos lázas gyermekük az első este után felgyógyul, megszűnnek a tünetei.
A sóterápia nem így hat. Egyébként sincs ilyen csoda-gyógymód vagy akár gyógyszer, ami egyetlen használattal megszünteti a lázat, elpusztítja a vírust, visszaállítja az egészséget!
Ha elkaptad az influenzát, akkor a sóterápiát az orvosi kezelést kiegészítő módszerként használd. Segít a légúti nyák, az orrdugulás oldásában, a kórokozók semlegesítésében és ezzel segíti a szervezeted immunrendszerét abban, hogy legyűrje a vírust.
Ezért érdemes a sóterápiát alkalmaznod és ezeket várhatod tőle. Nem többet, de nem is kevesebbet.
Nézd meg filmem a sóterápia alkalmazásáról!
Mindent egyben a sóterápiáról...továbbiak
Tudj meg többet a sóterápiáról
A sós levegő kedvező hatása régóta ismert. Biztosan hallottál már a sóbányák levegőjének gyógyító hatásáról és ha jártál már tengerparton, akkor tapasztalhattad, hogy az itthon kínzó szénanáthád a tengerparton gyorsan megszűnt vagy ekcémád visszahúzódott. A sóterápia a nátha, influenza, ... ...részletek
Sóterápiával kapcsolatos cikkek...továbbiak
Vírusfertőzés megelőzés sóterápiával. Hatásos?
Ahogy minden évben, így idén is elért Magyarországra az influenza vírus. Orvosi bloggerként én sem hagyhatom szó nélkül a témát. Nekem is van néhány javaslatom, hogyan óvd meg ... ...részletek
Pollenallergia megelőzés és tünetek enyhítése
A pollenallergia a magyarok egyik leggyakoribb betegsége. A lakosság ötöde (20%) igazoltan érintett. A szakértők szerint ennél valószínűleg többen szenvednek a tünetektől, akár minden harmadik magyart kínozhatja. A ... ...részletek
Sóterápia – mit várhatsz tőle?
A sós levegő kedvező hatású az egészségedre! Már évszázadok óta ismert és alkalmazott orvosi terápia. Persze a hatása nem olyan gyors, mint mondjuk egy szteroid tablettáé, de veszélyt ... ...részletek

Blogom cikkeit több évtizedes orvosi és orvostechnikai tapasztalatomra alapozva írom.
A gyógyító munka, a terápiás módszerek megállíthatatlanul változnak, fejlődnek. A személyes használatra tervezett orvostechnikai eszközök a kezelések új tárházát biztosítják az orvos és betege számára.
Írásaimban ezeket az új eszközöket és alkalmazásukat mutatom be.
Bízom abban, hogy ezzel segítek egészséged megőrzésében vagy visszaállításában.